kolejne_ogloszenia

Aktualności uczelniane

Studia doktoranckie w dyscyplinach: historia i nauki o bezpieczeństwie

Wydział Humanistyczny UPH w Siedlcach informuje, że od dnia 25 sierpnia 2014 r. rusza rekrutacja na STUDIA DOKTORANCKIE w dwóch dyscyplinach: historia i nauki o bezpieczeństwie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do składania dokumentów w sekretariatach Instytutów:
ihism
insib
Warunki i tryb rekrutacji:
NAUKI O BEZPIECZEŃSTWIE

Studia doktoranckie w dyscyplinach: agronomia, biologia i zootechnika

Wydział Przyrodniczy UPH w Siedlcach informuje, że od dnia 25 sierpnia 2014 r. ruszył nabór na STACJONARNE STUDIA DOKTORANCKIE w dyscyplinach: agronomia, biologia i zootechnika. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z naszą ofertą i składania dokumentów.

Studia na kierunku BIOLOGIA

baner lewa1
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego kierunek biologia na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Film powstał w Instytucie Biologii UPH.
Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=awpb0KGcYs8
Dr Ryszard Kowalski

ZOOTECHNIKA - kierunek z tradycjami

rekrutacja ibihz
Warto podjąć studia na kierunku ZOOTECHNIKA, który należy do najstarszych kierunków na Naszej Uczelni. Zapraszamy do studiowania, ponieważ na kierunku ZOOTECHNIKA możesz ukończyć studia I, II i III stopnia. Jest to kierunek z tradycjami i uprawnieniami Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę do prowadzenia tego kierunku. W kształcenie na kierunku ZOOTECHNIKA zaangażowanych jest około 50 nauczycieli akademickich (profesorów, profesorów nadzwyczajnych, doktorów habilitowanych, doktorów i magistrów), wspomaganych przez pracowników inżynieryjno-technicznych. Szczegółowe informacje o tym i innych kierunkach znajdziesz na stronie www.ibihz.uph.edu.pl.

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna

gospodarka przestrzenna

Menadżer Produkcji i Przetwórstwa Mięsa - kierunek praktyczny

ibihz menadzer
Kierunek Menadżer Produkcji i Przetwórstwa Mięsa jest to kierunek o profilu praktycznym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom silnej branży mięsnej w kraju i w regionie oraz strategii rozwoju na najbliższe lata Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach w porozumieniu z Grupą Sokołów SA utworzył kierunek I stopnia inżynierski. Absolwent uzyska kompetencje, wiedzę i umiejętności zawodowe do podjęcia pracy w zakładach mięsnych oraz firmach obsługujących branżę mięsną. Jest to kierunek o dużych możliwościach samorealizacji. W trakcie studiowania możesz liczyć między innymi na:
  • uzyskanie praktycznej wiedzy i kompetencji z zakresu produkcji i przetwórstwa mięsnego, którą możesz wykorzystać w późniejszej pracy zawodowej
  • praktyki zawodowe oraz staże krajowe i zagraniczne (Dania, Finlandia, Szwecja) podnoszące twoje kompetencje
  • stypendia dla studentów fundowane przez Sokołów SA
  • zatrudnienie po ukończeniu kierunku w Grupie Sokołów SA oraz pokrewnych firmach branży mięsnej
Zapraszamy do podjęcia studiów na tym kierunku. Szczegółowe informacje uzyskasz pod adresem www.ibihz.uph.edu.pl.

bar propozycje
projekty ue

wydawnictwo Wydawnictwo prowadzi także sklep internetowy, w którym można wysyłkowo zamówić interesujące pozycje wydawnicze. Przejdź do SKLEPU.

Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

bar najblizsze wydarzenia
Kolejne wydarzenia
Wydarzenia

W dniu 18 kwietnia br., o godz. 10.00 w Pałacu Ogińskich odbyło się III Dyktando Siedleckie dla dorosłych uczestników. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Szkołę Podstawową nr 4 im. Adama Mickiewicza, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Siedlcach, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli. Imprezę objęli honorowym patronatem: Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Tamara Zacharuk oraz Mazowiecki Kurator Oświaty - Karol Semik

Patronat medialny sprawowały: Tygodnik Siedlecki, Katolickie Radio Podlasie oraz TV SIEDLCE. Do udziału w konkursie zaproszono przedstawicieli władz miasta, dyrektorów instytucji oraz prywatnych przedsiębiorców. W dyktandzie uczestniczyło 21 osób. Tak jak w poprzednich latach tekst dyktanda opracowała prof. dr hab. Krystyna Wojtczuk - kierownik Zakładu Językoznawstwa UPH. Tekst dyktanda odczytał Pan Maciej Czapski, Reżyser Teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Celem imprezy było upowszechnianie kultury języka polskiego oraz integracja środowiska lokalnego.

Część artystyczną zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem Agnieszki Szymani oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2.

W tej edycji mistrzami ortografii zostali:

I miejsce: Jolanta Szymczyk, pracownik Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
II miejsce: kpt. Marek Suwiński, dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach
III miejsce: prof. dr hab. Tamara Zacharuk, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Do sprawdzania prac uczestników powołano komisję, w składzie której znaleźli się poloniści z siedleckich szkół:

I LO

SP nr 10

21. Beata Wądołowska
22. Alicja Osiak

Warto dodać, iż 19 kwietnia br., odbędzie się finał Dyktanda Siedleckiego na poziomie szkolnym:

• w Szkole Podstawowej nr 4 dla uczniów szkół podstawowych
  • w Publicznym Gimnazjum nr 2 dla uczniów szkół gimnazjalnych
  • w II Liceum Ogólnokształcącym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

O dyktandzie napisali również:

Tekst dyktanda dostępny jest w pliku PDF.

Foto: Małgorzata Bednarczyk-Szurmak