Wydział Przyrodniczy

e-mail:  ,

Kierownik studiów:

dr Joanna Mitrus, nr tel. 25 643-12-31

Studium jest adresowane: do nauczycieli pragnących podwyższyć swoje kwalifikacje jak i zdobyć nowe do nauczania biologii i ochrony środowiska w gimnazjum i liceum.

Czas trwania:

3 semestry

Warunki przyjęcia
  • ukończone studia II stopnia lub studia magisterskie
  • posiadane kwalifikacje pedagogiczne ( w przypadku nauczycieli)
  • złożenie niżej wymaganych dokumentów:
    • podpisany przez kandydata formularz zgłoszenia na studia (druk z programu IRK),
    • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych ,
    • kserokopia dowodu osobistego,
    • dokument potwierdzający kwalifikacje pedagogiczne (w przypadku nauczycieli)

Organizacja studiów

Zajęcia prowadzone są w formie niestacjonarnej (sobota i niedziela). Studia podyplomowe są odpłatne, wysokość opłat ustala Rektor UPH W Siedlcach..

Opis treści programowych

Treści realizowane w ramach studium dotyczą m.in.: botaniki, zoologii, anatomii człowieka, dydaktyki biologii, jak również zagadnień związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska.

Uzyskane kwalifikacje

Studia te podwyższają kwalifikacje z zakresu nauczania biologii i ochrony środowiska w gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych, jak również przygotowują do pracy w jednostkach zajmujących się ochroną środowiska.