tytulowa
We wtorek 11 kwietnia br. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie VII Dyktanda Siedleckiego. To już kolejna edycja Dyktanda, które organizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 4 w Siedlcach, Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach, II Liceum Ogólnokształcącym w Siedlcach i Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Dyktando trwało łącznie 2 dni. 3 kwietnia z zasadami poprawnej pisowni języka polskiego zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nasi studenci, absolwenci i pracownicy oraz rodzice uczniów. Natomiast 11 kwietnia poznaliśmy zwycięzców wszystkich poziomów. Uroczystość uświetnił występ naszych studentów z grupy MOG-ę pod opieką mgr Haliny Grzeszczuk. Grupa MOG-ę realizuje tłumaczenia piosenek na polski język migowy (PJM).

W naszych kategoriach, do współzawodnictwa stanęły studentki z różnych kierunków studiów oraz absolwentki i pracownice. W tym roku tylko Panie postanowiły zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii. Wszystkie prace zostały zakodowane i odszyfrowaliśmy tylko trzy najlepsze w każdej z grup. W tym roku, tekst Dyktanda przygotowała prof. nadzw. dr hab. Violetta Machnicka (Instytut Filologii Polskiej i Logopedii). Pani Profesor podyktowała również tekst. Prace sprawdzały dr Renata Bryzek oraz dr Ewa Borkowska (Instytut Filologii Polskiej i Logopedii).

W tej edycji mistrzami ortografii wśród studentów zostały:

I miejsce: Marta Frąckiewicz (pedagogika)
II miejsce: Marlena Derlicka (bezpieczeństwo narodowe)
III miejsce: Aneta Wąsiewicz (zarządzanie)

Zwyciężczynie w grupie absolwentów i pracowników:

I miejsce: dr inż. Marzena Lisowska (Studium Języków Obcych)
II miejsce: dr Joanna Ważniewska (Instytut Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa)
III miejsce: mgr Anna Bobryk (Dział Promocji)

Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast finalistki otrzymały z rąk Jadwigi Zgorzałek - dyrektor PG2 i prof. nadzw. dr hab. inż. Zbigniewa Karczmarzyka - prorektora ds. rozwoju, m.in. karnety do Salus Rehmedica, kurs języka angielskiego od Euroschool, kurs tańca od Anny i Jana Jaroszyńskich, wejściówki do Parku Przygody, karnety do CrossFitG4, bilety na spektakl w CKiS, wejściówki do kina Helios. Nagrodą za I miejsce była również statuetka Mistrza Ortografii.

Składamy podziękowania wszystkim Sponsorom, dzięki którym nasi finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody. Z naszej strony szczególne podziękowania składamy Salus Rehmedica, Barowi Bistro UPH, Parkowi Przygody oraz Panderosie.
Wszystkim uczestnikom VII Dyktanda gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, w przyszłym roku!

Tekst Dyktanda w wersji pdf...

pasek2 2 1 sponsorzy