Z życia uczelni

tytulowe
Biuro Erasmus+ Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą wraz z Uczelnianym Ośrodkiem Kultury przygotowało w dniu 16 grudnia wyjazdową lekcję kultury i języka polskiego (Field trip with Polish Culture & Language) dla przebywających na UPH studentów uczelni partnerskich realizujących tu swojego Erasmusa+. Studenci mieli okazję poznać sylwetkę jednego z polskich noblistów – Henryka Sienkiewicza, odwiedzając jego muzeum w Woli Okrzejskiej. Dzięki przewodnictwu prof. Beaty Walęciuk – Dejneki, prowadzącej na co dzień dla nich lektorat języka polskiego, mogli dowiedzieć się jak żył i tworzył ten sławny Polak. Klimat muzealnych wnętrz dworku sprzyjał zaciekawieniu kulturą i historią Polski rozbudzając ciekawość gości i chęć pogłębienia wiedzy o naszym kraju i jego kulturze. Opowieści o literaturze, spontaniczne koncerty muzyczne uczestników i wzajemna integracja rozpoczęte w Woli Okrzejskiej kontynuowane były dworku „Reymontówka” w Chlewiskach przy wspólnej biesiadzie, którą prowadził kierownik UOK mgr Tadeusz Goc.


Wydarzenie dostarczyło uczestnikom i prowadzącym wielu niezapomnianych wrażeń, którymi dzielili się chętnie w mediach społecznościowych
Fotogaleria

Ogłoszenia

kwadrans akademicki boxTelewizja „Wschód” wyemitowała kolejny odcinek „Kwadransa Akademickiego”, magazynu poświęconego życiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zaprezentowano w nim m.in. relacje z pobytu w UPH studentów z Hiszpanii, Turcji, Słowacji i Łotwy w ramach programu Erasmus+, „Dnia Otwartego” w Uniwersytecie, zawarcia umowy o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień, nagrodzenia pracowników „Złotym Jackiem” i spotkania świątecznego społeczności akademickiej. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

logo hr

Kalendarz wydarzeń


Styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbliższe wydarzenia

20 stycznia: Uniwersytet Otwarty
25 stycznia: Prawo wobec wyzwań XXI wieku
25 stycznia: Uniwersytet Otwarty
03 lutego: Uniwersytet Otwarty
08 lutego: Uniwersytet Otwarty