Z życia uczelni

tytulowe
Biuro Erasmus+ Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą wraz z Uczelnianym Ośrodkiem Kultury przygotowało w dniu 16 grudnia wyjazdową lekcję kultury i języka polskiego (Field trip with Polish Culture & Language) dla przebywających na UPH studentów uczelni partnerskich realizujących tu swojego Erasmusa+. Studenci mieli okazję poznać sylwetkę jednego z polskich noblistów – Henryka Sienkiewicza, odwiedzając jego muzeum w Woli Okrzejskiej. Dzięki przewodnictwu prof. Beaty Walęciuk – Dejneki, prowadzącej na co dzień dla nich lektorat języka polskiego, mogli dowiedzieć się jak żył i tworzył ten sławny Polak. Klimat muzealnych wnętrz dworku sprzyjał zaciekawieniu kulturą i historią Polski rozbudzając ciekawość gości i chęć pogłębienia wiedzy o naszym kraju i jego kulturze. Opowieści o literaturze, spontaniczne koncerty muzyczne uczestników i wzajemna integracja rozpoczęte w Woli Okrzejskiej kontynuowane były dworku „Reymontówka” w Chlewiskach przy wspólnej biesiadzie, którą prowadził kierownik UOK mgr Tadeusz Goc.

Wydarzenie dostarczyło uczestnikom i prowadzącym wielu niezapomnianych wrażeń, którymi dzielili się chętnie w mediach społecznościowych

logo kdn

kwadrans akademicki box Telewizja Wschód wyemitowała kolejny odcinek „Kwadransa Akademickiego”, magazynu prezentującego działalność Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Przedstawiono w nim relacje m.in. z inauguracji roku akademickiego, podpisania projektu na finansowanie stypendiów dla pielęgniarek, obrad Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, konferencji i warsztatów "Soroban - komputer w głowie", które poprowadzili goście z Japonii Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Grudzień 2018

15 grudnia: Uniwersytet Dziecięcy