Z życia uczelni

tytulowe
Biuro Erasmus+ Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą wraz z Uczelnianym Ośrodkiem Kultury przygotowało w dniu 16 grudnia wyjazdową lekcję kultury i języka polskiego (Field trip with Polish Culture & Language) dla przebywających na UPH studentów uczelni partnerskich realizujących tu swojego Erasmusa+. Studenci mieli okazję poznać sylwetkę jednego z polskich noblistów – Henryka Sienkiewicza, odwiedzając jego muzeum w Woli Okrzejskiej. Dzięki przewodnictwu prof. Beaty Walęciuk – Dejneki, prowadzącej na co dzień dla nich lektorat języka polskiego, mogli dowiedzieć się jak żył i tworzył ten sławny Polak. Klimat muzealnych wnętrz dworku sprzyjał zaciekawieniu kulturą i historią Polski rozbudzając ciekawość gości i chęć pogłębienia wiedzy o naszym kraju i jego kulturze. Opowieści o literaturze, spontaniczne koncerty muzyczne uczestników i wzajemna integracja rozpoczęte w Woli Okrzejskiej kontynuowane były dworku „Reymontówka” w Chlewiskach przy wspólnej biesiadzie, którą prowadził kierownik UOK mgr Tadeusz Goc.

Wydarzenie dostarczyło uczestnikom i prowadzącym wielu niezapomnianych wrażeń, którymi dzielili się chętnie w mediach społecznościowych

box rekrutacja 2018 v2

kwadrans akademicki box
Telewizja Wschód wyemitowała kolejny odcinek „Kwadransa Akademickiego”, magazynu prezentującego działalność Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zaprezentowano w nim materiały poświęcone awansowi UPH w rankingu "Perspektyw", Konkursowi Historycznemu "Dzieje Polski" odbywającemu się na Białorusi pod patronatem UPH, współpracy z Chinami i Kursie Języka Polskiego dla Cudzoziemców na który uczęszczają obywatele Chin, III Konkursowi "Daj się zatrudnić - czyli twoje wyjątkowe CV", ofercie edukacyjnej UPH oraz nowym możliwościom studiowania na kierunku pielęgniarstwo, co zostało przygotowane specjalnie dla osób pracujących. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Czerwiec 2018

23 czerwca: Uniwersytet Dziecięcy, zakończenie roku akademickiego
24 czerwca: Mazowieckie Dni Zdrowia
26 czerwca: Bezpieczeństwo danych firmowych w rzeczywistości RODO
29 czerwca: Wykład historyczny "20 lat współpracy Muzeum Regionalnego w Siedlcach z oddziałami z Samorządem Województwa Mazowieckiego (1998-2018). Dlaczego Siedlce przestały być stolicą województwa?”
10 lipiec: II Ogólnopolska Konferencja Sekcji Taksonomii Roślin Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Botanicznego
24 sierpnia: Konferencja naukowa "Analogie"
06 września: Rejonizacja chwastw segetalnych w Polsce
10 września: XVII Konferencja Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych
14 września: V. Krajowa Konferencja Arachnologiczna
17 września: Nauka i praktyka w poszukiwaniu czynników sukcesu organizacji. Wyzwania w obszarze zarządzania i logistyki.