Z życia uczelni

tytulowe
W połowie stycznia w klubie PeHa miało miejsce wydarzenie integracyjne pod nazwą „Wieczór Kultur” organizowane wspólnie przez Biuro Erasmus+ oraz Uczelniany Ośrodek Kultury. Spotkanie inspirowane przez studentów z Turcji i Słowacji, chcących zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, stało się międzynarodowym koncertem - spotkaniem różnych kultur. Swoją pasją do muzyki podzielili się Victoria Petrasova (Słowacja) – fortepian i vocal oraz Ulas Kalay (Turcja) – gitara i vocal. Wieczór obfitował w muzykę, wspólne tańce i śpiewy. Na scenie występowali również lokalni artyści związani z naszą uczelnią i Siedlcami: Janko Muzykant (Mieczysław Borkowski – harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne), Tomasz Salach – gitara i vocal,  Irek Kozłowski – gitara i Paweł Sulej – akordeon, Henryk Sobieszuk – harmonijka ustna, Jan Suchecki – gitara i harmonijka ustna.

Spotkanie prowadzone było przez Tadeusza Goca i Marlenę Stańczuk (Stowarzyszenie AISEC) i transmitowane na żywo na erasmusowym profilu uczelnianym. Swobodna atmosfera charakterystyczna dla naszego klubu studenckiego sprzyjała integracji i dzieleniu się wrażeniami, a w końcu ośmielała do występów karaoke nawet najbardziej zawstydzonych uczestników. Mamy wrażenie, że studenci Erasmusa długo będą wspominać klimat kameralnych, uczelnianych imprez tak różnych od współczesnych dyskotek.

Otrzymaliśmy wyróżnienie

logo hr

Ogłoszenia

kwadrans akademicki box Telewizja Wschód wyemitowała kolejny odcinek „Kwadransa Akademickiego” magazynu poświęconego działalności Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zaprezentowano w nim m.in. informacje na temat prowadzonej obecnie rekrutacji na II stopień studiów na kierunkach: bioinżynieria produkcji żywności, informatyka, rolnictwo, zootechnika oraz relacje z eliminacji mazowieckich Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, inauguracji działalności Legii Akademickiej, naboru do projektu „Masz staż! Humaniści na współczesnym rynku pracy” i przedstawiono studenta Mateusza Borowskiego Mistera Świata Głuchych. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Luty 2018

23 lutego: Targi edukacyjne PERSPEKTYWY
26 lutego: Targi edukacyjne w Zambrowie
27 lutego: Targi edukacyjne w Rzeszowie
01 marca: Kobiety i choroby: literackie i pozaliterackie obrazy doświadczeń życiowych
08 marca: Konferencja "Sztuka przetrwania. Życie codzienne w ekstremalnych warunkach obozowych w XX-XXI w."
14 marca: Targi edukacyjne w Łomży
15 marca: Targi edukacyjne w ZSP nr 3 w Siedlcach