Z życia uczelni

tytulowe
W połowie stycznia w klubie PeHa miało miejsce wydarzenie integracyjne pod nazwą „Wieczór Kultur” organizowane wspólnie przez Biuro Erasmus+ oraz Uczelniany Ośrodek Kultury. Spotkanie inspirowane przez studentów z Turcji i Słowacji, chcących zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, stało się międzynarodowym koncertem - spotkaniem różnych kultur. Swoją pasją do muzyki podzielili się Victoria Petrasova (Słowacja) – fortepian i vocal oraz Ulas Kalay (Turcja) – gitara i vocal. Wieczór obfitował w muzykę, wspólne tańce i śpiewy. Na scenie występowali również lokalni artyści związani z naszą uczelnią i Siedlcami: Janko Muzykant (Mieczysław Borkowski – harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne), Tomasz Salach – gitara i vocal,  Irek Kozłowski – gitara i Paweł Sulej – akordeon, Henryk Sobieszuk – harmonijka ustna, Jan Suchecki – gitara i harmonijka ustna.

Spotkanie prowadzone było przez Tadeusza Goca i Marlenę Stańczuk (Stowarzyszenie AISEC) i transmitowane na żywo na erasmusowym profilu uczelnianym. Swobodna atmosfera charakterystyczna dla naszego klubu studenckiego sprzyjała integracji i dzieleniu się wrażeniami, a w końcu ośmielała do występów karaoke nawet najbardziej zawstydzonych uczestników. Mamy wrażenie, że studenci Erasmusa długo będą wspominać klimat kameralnych, uczelnianych imprez tak różnych od współczesnych dyskotek.

logo kdn

Kwadrans Akademicki

tv wschod 2018 12

Telewizja Wschód wyemitowała kolejny odcinek „Kwadransa Akademickiego”, magazynu prezentującego działalność Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Przedstawiono w nim relacje m.in. z "Dnia Otwartego", realizacji projektu "Kadawer jako narzędzie dydaktyczne podnoszące jakość interwencji na miejscu zdarzenia", finału II Konkursu Matematycznego "MateMaxus". Zaprezentowano także ofertę Centrum Sportu i Rekreacji oraz Uczelnianego Ośrodka Kultury. W programie są również informacje na temat zbliżającej się rekrutacji na studia II stopnia w UPH. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Styczeń 2019

20 stycznia: Zabawa choinkowa dla dzieci pracowników UPH w Siedlcach
21 stycznia: Kino na Temat
24 stycznia: Kultura Dostępna w kinie Helios