Z życia uczelni

tytulowe
W połowie stycznia w klubie PeHa miało miejsce wydarzenie integracyjne pod nazwą „Wieczór Kultur” organizowane wspólnie przez Biuro Erasmus+ oraz Uczelniany Ośrodek Kultury. Spotkanie inspirowane przez studentów z Turcji i Słowacji, chcących zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, stało się międzynarodowym koncertem - spotkaniem różnych kultur. Swoją pasją do muzyki podzielili się Victoria Petrasova (Słowacja) – fortepian i vocal oraz Ulas Kalay (Turcja) – gitara i vocal. Wieczór obfitował w muzykę, wspólne tańce i śpiewy. Na scenie występowali również lokalni artyści związani z naszą uczelnią i Siedlcami: Janko Muzykant (Mieczysław Borkowski – harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne), Tomasz Salach – gitara i vocal,  Irek Kozłowski – gitara i Paweł Sulej – akordeon, Henryk Sobieszuk – harmonijka ustna, Jan Suchecki – gitara i harmonijka ustna.

Spotkanie prowadzone było przez Tadeusza Goca i Marlenę Stańczuk (Stowarzyszenie AISEC) i transmitowane na żywo na erasmusowym profilu uczelnianym. Swobodna atmosfera charakterystyczna dla naszego klubu studenckiego sprzyjała integracji i dzieleniu się wrażeniami, a w końcu ośmielała do występów karaoke nawet najbardziej zawstydzonych uczestników. Mamy wrażenie, że studenci Erasmusa długo będą wspominać klimat kameralnych, uczelnianych imprez tak różnych od współczesnych dyskotek.

box rekrutacja 2018 v4

Ogłoszenia

kwadrans akademicki box Telewizja Wschód wyemitowała kolejny odcinek „Kwadransa Akademickiego”, magazynu prezentującego działalność Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zaprezentowano w nim materiały poświęcone testowemu programowi wdrożenia elektronicznej legitymacji, nadaniu prof. dr hab. inż. Stanisławowi Kalembasie tytułu Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy, inauguracji Letniego Kursu Języka i Kultury Polskiej oraz trwającej rekrutacji w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Sierpień 2018

24 sierpnia: Konferencja naukowa "Analogie"
06 września: Rejonizacja chwastów segetalnych w Polsce
08 września: Narodowe Czytanie 2018