Z życia uczelni

tytulowe
W połowie stycznia w klubie PeHa miało miejsce wydarzenie integracyjne pod nazwą „Wieczór Kultur” organizowane wspólnie przez Biuro Erasmus+ oraz Uczelniany Ośrodek Kultury. Spotkanie inspirowane przez studentów z Turcji i Słowacji, chcących zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, stało się międzynarodowym koncertem - spotkaniem różnych kultur. Swoją pasją do muzyki podzielili się Victoria Petrasova (Słowacja) – fortepian i vocal oraz Ulas Kalay (Turcja) – gitara i vocal. Wieczór obfitował w muzykę, wspólne tańce i śpiewy. Na scenie występowali również lokalni artyści związani z naszą uczelnią i Siedlcami: Janko Muzykant (Mieczysław Borkowski – harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne), Tomasz Salach – gitara i vocal,  Irek Kozłowski – gitara i Paweł Sulej – akordeon, Henryk Sobieszuk – harmonijka ustna, Jan Suchecki – gitara i harmonijka ustna.

Spotkanie prowadzone było przez Tadeusza Goca i Marlenę Stańczuk (Stowarzyszenie AISEC) i transmitowane na żywo na erasmusowym profilu uczelnianym. Swobodna atmosfera charakterystyczna dla naszego klubu studenckiego sprzyjała integracji i dzieleniu się wrażeniami, a w końcu ośmielała do występów karaoke nawet najbardziej zawstydzonych uczestników. Mamy wrażenie, że studenci Erasmusa długo będą wspominać klimat kameralnych, uczelnianych imprez tak różnych od współczesnych dyskotek.

box rekrutacja 2018 v2

kwadrans akademicki box
Telewizja Wschód wyemitowała kolejny odcinek „Kwadransa Akademickiego”, magazynu poświęconego działalności Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zaprezentowano w nim m.in. informacje na temat zakończenia I etapu szkolenia Legii Akademickiej, V Międzynarodowego Kongresu Inkluzji Społecznej, III Międzywydziałowych Igrzysk Kariery, VIII Dyktanda Siedleckiego, rozstrzygnięcia Konkursu "Fotopołowy", oferty edukacyjnej UPH. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Maj 2018

Najbliższe wydarzenia

25 maja: IV Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna „Współczesne Zastosowania Informatyki”
29 maja: Wykład "Sekrety psiego węchu – działanie i możliwości wykorzystania"