Z życia uczelni

tytulowe
W połowie stycznia w klubie PeHa miało miejsce wydarzenie integracyjne pod nazwą „Wieczór Kultur” organizowane wspólnie przez Biuro Erasmus+ oraz Uczelniany Ośrodek Kultury. Spotkanie inspirowane przez studentów z Turcji i Słowacji, chcących zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, stało się międzynarodowym koncertem - spotkaniem różnych kultur. Swoją pasją do muzyki podzielili się Victoria Petrasova (Słowacja) – fortepian i vocal oraz Ulas Kalay (Turcja) – gitara i vocal. Wieczór obfitował w muzykę, wspólne tańce i śpiewy. Na scenie występowali również lokalni artyści związani z naszą uczelnią i Siedlcami: Janko Muzykant (Mieczysław Borkowski – harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne), Tomasz Salach – gitara i vocal,  Irek Kozłowski – gitara i Paweł Sulej – akordeon, Henryk Sobieszuk – harmonijka ustna, Jan Suchecki – gitara i harmonijka ustna.

Spotkanie prowadzone było przez Tadeusza Goca i Marlenę Stańczuk (Stowarzyszenie AISEC) i transmitowane na żywo na erasmusowym profilu uczelnianym. Swobodna atmosfera charakterystyczna dla naszego klubu studenckiego sprzyjała integracji i dzieleniu się wrażeniami, a w końcu ośmielała do występów karaoke nawet najbardziej zawstydzonych uczestników. Mamy wrażenie, że studenci Erasmusa długo będą wspominać klimat kameralnych, uczelnianych imprez tak różnych od współczesnych dyskotek.

18 października: XX Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach
18 października: Spotkanie VITOexTrEAM. Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki: Wyprawa Łuk Karpat zimą
19 października: 100-lecie lotnictwa polskiego
20 października: Uniwersytet Dziecięcy