Aktualności

sail for teachers 01
W dniach 4-11 lipca 2018 r. odbyła się konferencja pod nazwą "SAIL for Teachers 2018". Była to tygodniowa konferencja, która co roku odbywa się na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin. Organizatorem konferencji jest BUP Centre for Finland at Åbo Akademi University and the Baltic University Programme secretariat at Uppsala University. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny jest członkiem BUP od 2016 r., dzięki czemu pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia we wszelkich tego typu inicjatywach.

W tym roku rejs odbył się na trasie z Gothenburg (Szwecja) do Sunderland (UK). W konferencji wzięło udział 33 uczestników z 8 krajów, w tym 18 z Polski, a wśród nich znaleźli się pracownicy naszej uczelni: dr Dariusz Mikułowski i dr Marek Pilski z Instytutu Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych. Zgodnie z celem konferencji nauczyciele z różnych krajów, kultur, uniwersytetów i dyscyplin spotykają się i wymieniają wiedzą, dzielą się doświadczeniami, uczą się i nauczają innych, rozwijają swoje kompetencje, nawiązują kontakty, które służą przyszłej współpracy pomiędzy ośrodkami. W trakcie konferencji odbyło się dziewięć sesji plenarnych oraz przygotowano i przeprowadzono pięć tematycznych warsztatów. W tym roku przewodnim wątkiem konferencji były zagadnienia zrównoważonego rozwoju państw leżących w obszarze Morza Bałtyckiego. Warto zauważyć, że wszyscy uczestnicy konferencji stanowili również załogę żaglowca i pełnili na nim służbę wyznaczoną przez czterogodzinne wachty zmieniające się cyklicznie w ciągu całej doby. W trakcie konferencji uczestnicy przepłynęli żaglowcem 676 mil morskich w tym 21 godzin przy wietrze przekraczającym 6 stopni w skali Beauforta.

Kolejne takie rejsy już w przyszłym roku. Zachęcamy wszystkich pracowników i studentów UPH do spróbowania swoich sił. Szczegóły w Dziale Nauki i Współpracy z Zagranicą.

Strona internetowa konferencji:

https://www.balticuniv.uu.se/education/sail/sail-for-teachers/call-for-teachers-to-sail-for-teachers-2018/

Foto: Marek Pilski, Piotr Karp, Monika Johansson.

Fotogaleria

baner ksztalcenie online

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Ogłoszenia

Kalendarz wydarzeń


Maj 2021
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe wydarzenia

19 maja: Święto Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach
27 maja: Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Ekonomia i logistyka w warunkach epidemii"
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"
11 czerwca: VII Transdyscyplinarna Konferencja Naukowa w Naukach o Bezpieczeństwie pn. Praca i nauczanie zdalne podczas pandemii COVID-19: doświadczenie, refleksje i wnioski.
12 czerwca: "Zdrowie w Twoich Rękach" - piknik na Polach Mokotowskich
13 czerwca: Spektakl "W oczy mi patrz: Recital Samanty"
16 czerwca: Konferencja Naukowa WSPÓŁCZESNE ZJAWISKA KRYMINALNE A POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA
20 września: XIX Konferencji Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych oraz pasjonatów nauki nt. „Nauka młodych wobec nowej rzeczywistości”

Nasze propozycje

Na skróty