Aktualności

wizyta dyrektora departamentu pielegniarek 01
13 grudnia 2019 roku gościem władz Uczelni i studentów Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, kierunku pielęgniarstwo była Pani dr Greta Kanownik, Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia. Wizyta była okazją do zaprezentowania naszej Uczelni, najbliższych planów rozwojowych Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, w tym projektu utworzenia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej.

Kluczowym punktem spotkania był wykład Pani Dyrektor adresowany do studentów kierunku pielęgniarstwo pt. "Kompetencje zawodowe pielęgniarek i położnych w Polsce", który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Pani Dyrektor podkreślała jak istotna rolę w systemie opieki zdrowotnej pełnią obecnie  pielęgniarki, pielęgniarze. Zaznaczyła, że współczesna pielęgniarka/pielęgniarz to osoby przygotowane do realizacji zaawansowanych i samodzielnych świadczeń pielęgniarskich, pełnienia funkcji kierowniczych, gotowe do prowadzenia działalności dydaktycznej i badań naukowych.

Wizyta przebiegała w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze Pani Dyrektor chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez studentów i kadrę dydaktyczną. Na zakończenie wykładu studenci wykonali pamiątkowe zdjęcie z Panią Dyrektor.

Dziękujemy Pani Dyrektor i wszystkim obecnym na spotkaniu.

Fotogaleria

baner ksztalcenie online

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Ogłoszenia

Kalendarz wydarzeń


Kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbliższe wydarzenia

22 kwietnia: Wykład otwarty dra Dariusa von Güttnera pt. „Monarchia francuska u progu rewolucji. Przyczyny upadku starego porządku”
23 kwietnia: IX Ogólnopolskie Warsztaty IX Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach o Bezpieczeństwie
29 kwietnia: Prawnokarne i kryminologiczne aspekty sytuacji epidemiologicznej w Polsce
12 maja: V Międzywydziałowe Igrzyska Kariery (online)
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"
20 września: XIX Konferencji Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych oraz pasjonatów nauki nt. „Nauka młodych wobec nowej rzeczywistości”

Nasze propozycje

Na skróty