tytulowe

W dniach 13-15 lutego 2020 r. w Mińsku na Białorusi odbyły się Międzynarodowe Targi Edukacyjne pod szyldem „Edukacja i Kariera”. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach reprezentowała delegacja w składzie: Anna Bobryk (Dział Promocji), dr Bartłomiej Suchodolski (Wydział Nauk Społecznych) i Aleksander Skums (Centrum Języków Obcych). Przedstawiono ofertę studiów w języku polskim i angielskim oraz kursów języka polskiego dla cudzoziemców, a także zapoznano zainteresowanych z warunkami studiowania w Siedleckiej Alma Mater oraz potencjałem uczelni.

Oprócz obecności na wspólnym stoisku „Study in Poland”* delegaci uczestniczyli w prezentacjach dla młodzieży i ich rodziców, natomiast dr Bartłomiej Suchodolski wygłosił pokazowy wykład akademicki zatytułowany „Ekonomia wokół nas”.

Anna Bobryk i Aleksander Skums wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku, dotyczącym współpracy pomiędzy uczelniami polskimi i białoruskimi. W spotkaniu uczestniczyli Marcin Wojciechowski, Zastępca Ambasadora, Piotr Apostolidis, Kierownik Wydziału Konsularnego oraz Elżbieta Iniewska. W drugiej części spotkania do przedstawicieli uczelni dołączyli Prorektor Aliaksandr Tsyhanau i Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej Olga Rogova z Belarusian State Technological University (Белорусский государственный технологический университет) oraz Pani Barbara Frankiewicz reprezentująca KRASP i Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński. Podczas spotkania dyskutowano na temat możliwości współpracy naukowo-dydaktycznej.

*„Study in Poland” to program promocji uczelni polskich za granicą prowadzony przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Zrzesza ponad 50 polskich uczelni państwowych i prywatnych.

Foto: Aleksander Skums

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Kwiecień 2021