Aktualności

izolatorium akademik 01
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach przekazał do dyspozycji służb prowadzących działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa Dom Studenta nr 5. Umowę w tej sprawie podpisała JM Rektor dr hab. Tamara Zacharuk, profesor uczelni z Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach Mirosławem Leśkowiczem. W akademiku zostało uruchomione izolatorium. Jest ono przeznaczone dla osób czekających na wynik badania dotyczącego obecności koronawirusa.

W budynku znajdują się w pełni umeblowane i wyposażone segmenty mieszkalne. Każdy składa się z 2 pokojów, łazienki i kuchni. Łącznie do dyspozycji są 204 miejsca noclegowe. Obiekt spełnia standardy lokalowo-pobytowe określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020 roku w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach. Koszty jego funkcjonowania pokrywał będzie SPZOZ w Siedlcach korzystając ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia oraz samorządu Miasta Siedlce. Użyczenie zostało dokonane na czas określony związany z realizacją akcji dotyczącej zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Po tym czasie obiekt, po wcześniejszej dezynfekcji, zostanie zwrócony UPH. Jak podkreśliła JM Rektor dr hab. Tamara Zacharuk, profesor uczelni, czasowe przekazanie ma na celu nie tylko wsparcie samej akcji związanej z przeciwdziałaniem pandemii, ale przede wszystkim ma to służyć mieszkańcom naszego miasta i regionu w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia.

Fotogaleria

baner ksztalcenie online

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Ogłoszenia

Kalendarz wydarzeń


Kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbliższe wydarzenia

16 kwietnia: XXII Zjazd Studentów Archiwistyki
22 kwietnia: Wykład otwarty dra Dariusa von Güttnera pt. „Monarchia francuska u progu rewolucji. Przyczyny upadku starego porządku”
23 kwietnia: IX Ogólnopolskie Warsztaty IX Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach o Bezpieczeństwie
29 kwietnia: Prawnokarne i kryminologiczne aspekty sytuacji epidemiologicznej w Polsce
12 maja: V Międzywydziałowe Igrzyska Kariery (online)
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"

Nasze propozycje

Na skróty