Aktualności

tytulowe
Prezydent RP Andrzej Duda, postanowieniem z dnia 11 maja, nadał tytuł profesora nauk społecznych dr. hab. Mirosławowi Minkinie. Od 2016 r. jest on Prorektorem ds. Nauki UPH. Aktualnie kieruje również Zespołem Badań Strategicznych Wymiarów Bezpieczeństwa Międzynarodowego. Wcześniej był m.in. Dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa.

Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym polityki bezpieczeństwa NATO, Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej. Jest autorem 8 monografii, kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych m.in. w „Myśli Wojskowej”, „Kwartalniku Bellona”, „Zeszytach Naukowych AON”, „Doctrinie. Studiach Społeczno-Politycznych”, „Przeglądzie Historyczno-Wojskowym”, „De Securitate et Defensione. O Bezpieczeństwie i Obronności”, „Security and Defence Quarterly” oraz w monografiach poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa. Wypromował 4 doktorów i kilkudziesięciu magistrów. W działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej wykorzystuje doświadczenia praktyczne nabyte w czasie pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Profesor Minkina w dniu 3 czerwca został wybrany przez Uczelniane Kolegium Elektorów Rektorem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Funkcję obejmie z dniem 1 września.

baner ksztalcenie online

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Ogłoszenia

Kalendarz wydarzeń


Kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbliższe wydarzenia

16 kwietnia: XXII Zjazd Studentów Archiwistyki
22 kwietnia: Wykład otwarty dra Dariusa von Güttnera pt. „Monarchia francuska u progu rewolucji. Przyczyny upadku starego porządku”
23 kwietnia: IX Ogólnopolskie Warsztaty IX Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach o Bezpieczeństwie
29 kwietnia: Prawnokarne i kryminologiczne aspekty sytuacji epidemiologicznej w Polsce
12 maja: V Międzywydziałowe Igrzyska Kariery (online)
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"

Nasze propozycje

Na skróty