Aktualności

Zdjęcie z prezentacji platformy Google MEET w trakcie Dnia Adaptacyjnego 2020Dnia 16 października 2020 r. odbył się Dzień Adaptacyjny dla nowo przyjętych studentów z niepełnosprawnościami. Spotkanie zorganizowane zostało przez  Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami UPH w Siedlcach.

Spotkanie rozpoczęło się w Bibliotece Głównej UPH, a uczestników przywitali pracownicy Centrum - konsultanci ds. studentów niepełnosprawnych, konsultantka niesłysząca, tłumacze języka migowego i asystentka wspierająca.  Na początku studenci wzięli udział w szkoleniu bibliotecznym, które prowadziła mgr Jowita Sobiczewska, kierownik Informacji Naukowej. Podczas tego szkolenia studenci zapoznali się z funkcjonowaniem i organizacją Biblioteki Głównej UPH, spotkali się również z pracownikami Oddziału Zasobów Cyfrowych i Zbiorów Specjalnych. Mgr Tomasz Matłacz przeprowadził szkolenie z obsługi platformy multimedialnej Google Meet. 

Po tej części odbyło się spotkanie z władzami uczelni, na którym uczestników przywitali Prorektor ds. rozwoju i promocji dr hab. Tamara Zacharuk, prof. uczelni oraz prof. dr hab. Marek Gugała Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach i dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych prezentując warunki studiowania w UPH. Następnie dr Krzysztof Kalinowski zaprezentował ofertę Biura Karier UPH i zachęcał do współpracy oraz udziału w różnych projektach, które organizuje Uczelnia. Kierownik Działu promocji i komunikacji mgr Ewa Nasiłowska zachęcała studentów do aktywności społecznej i kulturalnej studentów. Dyrektor CKiRON mgr Beata Gulati przedstawiła ofertę Centrum i zachęcała do intensywnej nauki, jak również do aktywnego uczestnictwa w życiu studenckim.

Kolejnym punktem spotkania było szkolenie BHP, które przeprowadził dr inż. Wiesław Czeluściński – główny specjalista ds. bhp. 

Na zakończenie konsultantki ds. studentów niepełnosprawnych mgr Anna Kowalczykmgr Halina Grzeszczuk przedstawiły szczegółową ofertę Centrum, która obejmuje m.in. usługi tłumaczy języka migowego, usługi asystentów, dowóz na zajęcia, pomoc materialną, zalecenia edukacyjne oraz zajęcia specjalistyczne. Podczas tego spotkania pracownicy Centrum przeprowadzili także indywidualne rozmowy ze studentami, które służą sporządzeniu poufnego raportu, w celu oceny możliwości każdego studenta z niepełnosprawnością oraz ustalenia indywidualnych zaleceń edukacyjnych. Ustalenia te są podstawą do zapewnienia każdemu studentowi odpowiedniego rodzaju adaptacji, jak wprowadzenie usług tłumacza języka migowego dla osób niesłyszących, asystenta osoby niepełnosprawnej, indywidualnego przystosowania procesu edukacyjnego. 

Wszystkim studentom życzymy powodzenia!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

 

baner ksztalcenie online

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Ogłoszenia

Kalendarz wydarzeń


Kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbliższe wydarzenia

22 kwietnia: Wykład otwarty dra Dariusa von Güttnera pt. „Monarchia francuska u progu rewolucji. Przyczyny upadku starego porządku”
23 kwietnia: IX Ogólnopolskie Warsztaty IX Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach o Bezpieczeństwie
29 kwietnia: Prawnokarne i kryminologiczne aspekty sytuacji epidemiologicznej w Polsce
12 maja: V Międzywydziałowe Igrzyska Kariery (online)
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"
20 września: XIX Konferencji Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych oraz pasjonatów nauki nt. „Nauka młodych wobec nowej rzeczywistości”

Nasze propozycje

Na skróty