Z życia uczelni

Na zdjęciu przedstawiony jest slajd tytułowy prezentacji dr hab. Agnieszki Gil-Świderskiej podczas Festiwalu Nauki i Sztuki
W dniu 14 października 2020 r. rozpoczął się XXII Festiwal Nauki i Sztuki, a jego uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor UPH prof. dr hab. Mirosław Minkina. Wykład inauguracyjny pt. „Pogoda kosmiczna: co Słońce ma wspólnego z infrastrukturą energetyczną?” wygłosiła dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, profesor uczelni.

Chociaż Festiwal formalnie zakończył się w minioną sobotę, tzn. 17.10.2020 r., to ciągle jeszcze można obejrzeć nagrania niektórych wykładów, jakie znalazły się w jego programie (www.festiwal.uph.edu.pl).

Niestety, mimo wielu ciekawych zajęć, ze względu na czas pandemii, nie było widać w naszych salach wykładowych żadnych gości z Siedlec i okolic, zupełnie inaczej, niż miało to miejsce we wszystkich poprzednich edycjach.

Planując Festiwal, Rada Programowa postanowiła, że jego hasłem przewodnim będzie „Życie na granicy światów – powrót z cyberprzestrzeni” i chociaż nie wróciliśmy do sal zapełnionych widownią, to mamy nadzieję, że pomimo tej wirtualnej formy, znaleźliście Państwo w programie Festiwalu interesujący dla siebie wykład, warsztat, czy film i dołączyliście do nas podczas tegorocznego święta nauki.

baner ksztalcenie online

Kwadrans Akademicki

kwadrans akademicki  - zdjęcie tytułowe

Telewizja "Wschód" wyemitowała kolejny odcinek "Kwadransa Akademickiego", magazynu prezentującego działalność Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W aktualnym wydaniu zamieszczono materiały dotyczące rozpoczynającej się kadencji władz rektorskich, przygotowań do rozpoczęcia nowego roku akademickiego, rekrutacji na studia, zagranicznych wyjazdów studentów w ramach programu Erasmus+, Legii Akademickiej i prowadzonych w UPH kursów języka polskiego dla cudzoziemców. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału.

Listopad 2020

Nasze propozycje