Zdjęcie przedstawia prof. Marka Żabkę

Kapituła Nagrody Złotego Jacka  w dniu 22 października br. jednogłośnie uhonorowała prestiżową nagrodą za osiągnięcia naukowe pracownika Instytutu Nauk Biologicznych prof. dr. hab. Marka Michała Żabkę, arachnologa, podróżnika, autora ponad 80 prac naukowych i rozdziałów w podręcznikach, a także wielu artykułów popularyzujących przyrodę w czasopismach Wiedza i Życie, Świat Nauki, Focus oraz Dookoła Świata. W roku 2014 Pan Profesor wydał książkę Pajęczy świat, która ukazuje prywatne sekrety pajęczego życia. Kapituła składa się z przedstawicieli zarządów Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Siedleckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „BRAMA”.

Serdeczne gratulacje Panie Profesorze!

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Kwiecień 2021

Najbliższe wydarzenia