Aktualności

W tle widoczne logo UP, Programu Promocja Języka Polskiego oraz Narodowej Agencji Wymiany AkademickiejOśrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej realizuje projekt pod nazwą  "Warsztaty języka polskiego specjalistycznego dla studentów i doktorantów czeskiej polonistyki – Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu" w ramach programu "Promocja języka polskiego", finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Przedmiotem projektu są warsztaty specjalistycznego języka polskiego, w tym: języka biznesowego, medycznego, dziennikarskiego oraz prawnego i prawniczego w różnych ich odsłonach i odmianach komunikacyjnych, dyskursywnych i tekstowych.

Warsztaty ze studentami filologii polskiej w partnerskiej uczelni czeskiej są prowadzone od października 2020 r. i potrwają do grudnia br. Wszystkie zajęcia w ramach projektu odbywają się w trybie zdalnym za pośrednictwem GoogleMeet.

Więcej informacji nt. projektu: https://ojp.uph.edu.pl/projekty/103-promocja-jezyka-polskiego-2020

Informacja o projekcie na stronie Uniwersytetu Palackyego: https://www.ff.upol.cz/ksl/sekce-polonistiky/veda-a-vyzkum/granty/

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH