Aktualności

Na zdjęciu przedstawiony jest JM Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina podpisujący umowę26 listopada 2020 roku Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zawarł porozumienie o współpracy z Zakładem Karnym w Siedlcach. Umowę podpisali JM Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina oraz ppłk mgr Marek Suwiński dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach. Porozumienie ma na celu rozwój wzajemnej współpracy, doskonalenie procesu dydaktycznego, podnoszenie jakości kształcenia i popularyzację osiągnięć nauki.

W ramach współpracy pracownicy Zakładu Karnego w Siedlcach będą uczestniczyć w wykładach i organizowanych przez Uniwersytet przedsięwzięciach naukowych w zakresie: bezpieczeństwa jednostki w warunkach izolacji więziennej, etiologii i symptomologii zachowań autodestrukcyjnych, psychologicznych aspektów izolacji więziennej, modeli i systemów interwencji kryzysowej, rozwiązywania sytuacji kryzysowych.

Na zdjęciu jest widoczny dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach ppłk mgr Marek Suwiński podpisujący umowę
Studenci UPH będą uczestniczyć w zajęciach z zakresu funkcjonowania Służby Więziennej  oraz aspektów resocjalizacji skazanych, a także będą odbywać praktyki studenckie.

Zawarte porozumienie jest kolejnym etapem zacieśniania trwającej już od kilku lat współpracy Zakładu Karnego w Siedlcach z naszym Uniwersytetem.

Koordynatorami współpracy w ramach niniejszego porozumienia będą:

• ze strony Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach:  dr Jan Świerczewski, pracownik Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie,
  • ze strony Zakładu Karnego w Siedlcach – kpt. mgr Marta Kuźma.

Załącznik:

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Kwiecień 2021

16 kwietnia: XXII Zjazd Studentów Archiwistyki
22 kwietnia: Wykład otwarty dra Dariusa von Güttnera pt. „Monarchia francuska u progu rewolucji. Przyczyny upadku starego porządku”
23 kwietnia: IX Ogólnopolskie Warsztaty IX Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach o Bezpieczeństwie
12 maja: V Międzywydziałowe Igrzyska Kariery (online)
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"

Nasze propozycje