zdjęcie przedstawia list rektora UPH do społeczności akademickiej

Szanowni Państwo, Członkowie Społeczności Akademickiej,

Minęły dwa pierwsze miesiące nowego roku akademickiego. Wszyscy rozpoczęliśmy  go z nadzieją i wiarą, że uda się powrócić do zajęć ze studentami. Szczególnie zależało nam na tym, aby studenci pierwszego roku mogli poczuć akademicką atmosferę, poznać swoich nauczycieli, opiekunów i siebie nawzajem.  Niestety czas dany nam na pracę w bezpośrednim kontakcie był bardzo krótki. Koronawirus uderzył niezwykle mocno, pozbawiając nas szansy na dyskusje, wymianę poglądów i zwyczajnych uśmiechów. Byliśmy przygotowani na drugą falę epidemii, ale jej dynamika była dla wszystkich  zaskoczeniem. Rozwiązania wdrożone w pierwszych miesiącach  rozprzestrzeniania się choroby pozwoliły na kontynuowanie misji Uniwersytetu.

Chciałbym przekazać wyrazy mojej głębokiej wdzięczności całej Społeczności Akademickiej za zaangażowanie i trud dostosowania się do nieznanej rzeczywistości. Dziękuję moim najbliższym współpracownikom, prorektorom, dziekanom, dyrektorom instytutów, nauczycielom, pracownikom biblioteki, pracownikom administracyjnym i technicznym za to, że mimo zagrożenia  własnego bezpieczeństwa zadbali o to, by uczelnia nieprzerwanie funkcjonowała i realizowała  wszystkie postawione przed nią zadania.

Szanowne Studentki i Studenci, kieruję do Was szczególne podziękowania za to, że sprostaliście temu bezprecedensowemu wyzwaniu, jakim jest studiowanie w czasie pandemii. Czuję dumę widząc, jak radzicie sobie z nauką online, zdobywacie dobre oceny i pomagacie sobie wzajemnie. Dla nas nauczycieli jest to motywacja do dalszej i wytężonej  pracy.

Wierzę również, że ograniczenia sytuacji, w której się znaleźliśmy nie wpłyną negatywnie na  potencjał badawczy naszych pracowników, będziemy kontynuować projekty badawcze i cieszyć się z naukowych sukcesów. Jestem przekonany, że wyjdziemy z tej sytuacji wzmocnieni jako wspólnota, elastyczniejsi w działaniu i zdeterminowani do osiągania wyznaczonych celów.

Życzę Państwu, Waszym najbliższym zdrowia, siły i wytrwałości. Bądźmy ostrożni, troszczmy się o siebie nawzajem i wspierajmy. Niech nie zabraknie nam wiary, że pokonamy trudności i nadziei na szybki powrót do normalności.

JM prof. dr hab. Mirosław Minkina
baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Kwiecień 2021