Z życia uczelni

Na zdjęciu przestawiona jest grupa uczestników kursu przygotowującego do nauki w Polsce
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczestnicy Kursu przygotowującego do nauki w Polsce odebrali niespodzianki, przygotowane przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej. Pomimo pandemii i niemożliwości zorganizowania tradycyjnego spotkania wigilijnego, Ośrodek znalazł sposób na przybliżenie polskiej tradycji i obyczajów – wręczono drobne upominki świąteczne, a w trakcie zajęć była możliwość poznania i wyśpiewania polskich kolęd.

Mimo przedświątecznej gorączki, Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej zdążył jeszcze dodatkowo zrealizować zamówienie Konsulatu Generalnego RP w Łucku w postaci warsztatów metodycznych dla ukraińskich nauczycieli nauczających języka polskiego w placówkach obwodu wołyńskiego. Zajęcia odbyły się on-line w dniach 28 listopada i 5 grudnia, a uczestniczyło w nich ponad 30 ukraińskich nauczycieli.

baner ksztalcenie online

Kwadrans Akademicki

Kwadrans Akademicki - zdjęcie tytułowe

Telewizja "Wschód" wyemitowała kolejny odcinek "Kwadransa Akademickiego", magazynu prezentującego działalność Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zapraszamy do obejrzenia tego odcinka.

19 lutego: LXI+epsilon Szkoła Matematyki Poglądowej
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"

Nasze propozycje