Zdjęcie przedstawia tekst "Szczepienia przeciwko COVID-19"
Uniwersytet przystąpił do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego, a także pracownicy Wydziału Nauk Medycznych i o Zdrowiu będą mieli możliwość szczepień przeciw COVID-19  w priorytetowej grupie „zero”. Szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień są dobrowolne i bezpłatne.

Udział w programie szczepień naszych studentów i pracowników daje szansę bezpiecznego powrotu do zajęć klinicznych w szpitalach, co w procesie kształcenia kadr medycznych jest nieodzowne.

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciele akademiccy kierunków niemedycznych będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w pierwszym etapie, który rozpocznie się po 15 stycznia br.

Procedura szczepienia obejmuje następujące etapy:

• Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  • Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
  • Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  • Powtórzenie procesu po upływie 21 dni (szczepionka Pfizer) lub 28 dni (szczepionka Moderna) – bez konieczności ponownej rejestracji.

Procedura szczepień krok po kroku została opisana na stronie internetowej:

#SzczepimySię

baner ksztalcenie online

Marzec 2021

22 kwietnia: V Międzywydziałowe Igrzyska Kariery (online)
23 kwietnia: IX Ogólnopolskie Warsztaty Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach o Bezpieczeństwie (online)
10 czerwca: Konferencja naukowa online "Świat ukryty w archiwach"

Nasze propozycje