Dziekan Jakub Radziszewski przed innowacyjną operacją chirurgiczną

Dr hab. n. med. Jakub Radziszewski, prof. uczelni (Dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu) wraz z zespołem specjalistów ze Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach 18 marca 2021 r. przeprowadził pierwszą w Siedlcach operację onkologiczną z użyciem robota da Vinci.

Robot da Vinci  to urządzenie umożliwiające przeprowadzenie bardzo skomplikowanych zabiegów chirurgicznych z zastosowaniem tzw. technik minimalnie inwazyjnych. Optymalizuje pole widzenia (powiększa obraz nawet do 10x) oraz eliminuje naturalne drżenie mięśni operatora, tym samym zwiększa precyzję ruchów chirurga. Zabiegi wykonywane technikami minimalnie inwazyjnymi pozwalają lekarzom przeprowadzić operacje poprzez niewielkie nacięcia powłoki brzusznej, a wewnątrz jamy brzusznej zawęzić obszar ingerencji. Takie zabiegi są mniej obciążające dla chorych, pozwalają na ich szybszy powrót do zdrowia i aktywności życiowej.

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Kwiecień 2021

Najbliższe wydarzenia