narodowa agencja wymiany akademickiej
Przekazujemy bardzo dobrą wiadomość! UPH w Siedlcach otrzymało akredytację Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na organizację Kursów przygotowawczych i Kursów letnich języka polskiego dla cudzoziemców. Akredytacja obowiązuję przez 3 lata.
W kursach przygotowawczych otrzymaliśmy akredytację w czterech profilach: humanistycznym, społecznym, ścisłym i przyrodniczym oraz rolniczym. Jesteśmy jedną z 12 uczelni w Polsce, która uzyskała akredytację Narodowej Agencji, a tym samym gwarantujemy swoim doświadczeniem oraz potencjałem organizacyjnym i merytorycznym przeprowadzenie wysokiej jakości kursów NAWA.

Kursy w ramach akredytacji będą realizowane przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej – jednostkę ogólnouczelnianą UPH. W tym roku akademickim Ośrodek prowadzi następujące działania:
- roczny kurs przygotowawczy do kształcenia w Polsce dla 56 obcokrajowców – stypendystów NAWA;
- roczny płatny kurs języka polskiego dla cudzoziemców;
- projekt „Warsztaty specjalistycznego języka polskiego dla studentów i doktorantów katedry slawistyki Uniwersytetu Palacky-iego w Ołomuńcu” w ramach programu Promocja Języka Polskiego, finansowany przez NAWA;
- warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego na Ukrainie, na zlecenie Konsulatu RP w Łucku;
- konsultacje językowe ze specjalistycznego języka polskiego;
- kurs języka polskiego dla lekarzy – cudzoziemców, pracowników Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Więcej informacji o działaniach Ośrodka: https://ojp.uph.edu.pl/

Szczegóły nt. akredytacji: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/dwanascie-polskich-uczelni-otrzymuje-akredytacje-nawa
baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH