biuro analiz sejmowych
Komisja Obrony Narodowej w Kancelarii Sejmu RP zleciła UPH w Siedlcach opracowanie ekspertyz. Zgodnie z Uchwałą nr 28 Prezydium Sejmu z dnia 19 kwietnia 1995 r. w sprawie zasad organizowania doradztwa naukowego na rzecz Sejmu i jego organów, powoływania doradców sejmowych oraz korzystania z ekspertyz i opinii - podmioty uprawnione zamawiają ekspertyzy i opinie w Biurze Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu.

Ekspertyzy nt.:
1. Żywotność systemu obrony powietrznej RP w świetle doświadczeń konfliktów lokalnych
2. Obrona powszechna (totalna) w Państwach Bałtyckich
3. Systemy sztucznej inteligencji jako wyzwanie dla sfery bezpieczeństwa i obronności RP opracowują

pracownicy Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie na Wydziale Nauk Społecznych w składzie: prof. dr hab. Andrzej Glen, dr hab. Eugeniusz Cieślak, dr hab. Włodzimierz Fehler, dr hab. Malina Kaszuba, dr hab. Jan Rajchel, dr hab. Stanisław Topolewski, dr Agnieszka Araucz-Boruc, dr Andrzej Dana, dr Paweł Szmitkowski, dr Maciej Tołwiński, mgr Anna Lasota-Kapczuk.
baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Najbliższe wydarzenia

16 czerwca: Konferencja Naukowa WSPÓŁCZESNE ZJAWISKA KRYMINALNE A POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA