Aktualności

W środę 18 kwietnia br. w Pałacu Ogińskich odbyła się promocja książki „Dziennik Anny Kahan, Siedlce 1914-1916”, wydanej przez Stowarzyszenie tutajteraz. Promocję książki poprzedził recital Mileny Madziar „W Tancbudzie Tango”. Książkę zebranym zaprezentowali: Edward Kopówka, kierownik Państwowego Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, oraz Aneta Abramowicz z „Tygodnika Siedleckiego”, którzy przygotowali wydanie od strony edytorskiej we współpracy z Michaelem Halberem i Moniką Konopką. Władze miasta na spotkaniu reprezentowała Anna Sochacka, wiceprezydent Siedlec, oraz Adam Bobryk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce. Imprezę uświetniła wystawa kapeluszy oraz degustacja dań kuchni żydowskiej, przygotowanych przez Dworek Panderosa.

Anna Kahan urodziła się w 1901 r. w Siedlcach w rodzinie handlarza mięsem. W wieku 10 lat podjęła pracę w pracowni kapeluszy. Mając 16 lat wraz ze starszą siostrą Brachą wyemigrowała do Ameryki. Za pieniądze, jakie zarobiły, sprowadziły z Siedlec rodzinę. Anna rodzinne miasto odwiedziła w 1962 r. W „Dzienniku Anny Kahan” zamieszczono dodatkowo jej wspomnienia: „Moi rodzice uciekli z domu w 2 miesiące po ślubie” i „Moje pierwsze 6 lat w Ameryce”.

Więcej o Annie Kaham można przeczytać TUTAJ.

Foto: Witold Bobryk

baner ksztalcenie online

Projekty realizowane w UPH

Kwiecień 2021