ZNAJDZIESZ NAS RÓWNIEŻ NA:
fb logo 2 instagram logo snapchat logo youtube logo

STUDIA I STOPNIA

Kliknij poniżej, aby zarejestrować się na studia:

• Studia trwają 3 lata
    (uzyskany tytuł zawodowy: licencjat)

STUDIA II STOPNIA

Kliknij poniżej, aby zarejestrować się na studia:

• Studia trwają 2 lata
    (uzyskany tytuł zawodowy: magister)

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TEN KIERUNEK?

Jeśli bezdyskusyjnie masz umysł ścisły, najlepiej odnajdziesz się na matematyce!

Co będziesz robił po studiach:
  • będziesz umiał wykorzystać liczne narzędzia informatyczne do swojej pracy,
  • możesz pracować jako aktuariusz, czy będziesz wyceniał wartości ryzykownych projektów finansowych i szacował ryzyka,
  • odnajdziesz się w ubezpieczeniach, firmach finansowych, inwestycyjnych, doradczych czy bankach,
  • możesz zajmować się analizą rynku, planowaniem finansowym, tworzeniem strategii,
  • albo będziesz pracować na giełdzie papierów wartościowych.

Koło Naukowe Studentów Matematyki GRAF, które od wielu lat działa w Instytucie Matematyki w roku 2019 zajęło 3. miejsce w Konkursie dla Kół Naukowych na uczestnictwo w Jubileuszowym Zjeździe Matematyków Polskich w Stulecie PTM.

Corocznie odbywa się Szkoła Matematyki Poglądowej, organizowana przez Ośrodek Kultury Matematycznej. Podczas wydarzenia uczestnicy z różnych stron Polski dyskutują m.in. o oszustwach w dowodach wielkich twierdzeń, o tym, że niektóre błędy bywają pouczające, a także o statystyce, matematyce w naukach społecznych i o różnych oszustwach w fizyce oraz naukach przyrodniczych, a na deser o sztuczkach geometrycznych i karcianych.

W programie studiów licencjackich znajdują się 3-tygodniowe praktyki zawodowe, co pozwala na wykształcenie umiejętności praktycznego stosowania narzędzi matematycznych w zagadnieniach finansowych, posługiwania się narzędziami informatycznymi do opracowania i prezentacji danych, budowania modeli eksploracji danych oraz stosowania ich do prognozowania wybranych procesów ekonomicznych, finansowych i społecznych oraz w nawiązaniu kontaktów zawodowych. Umiejętność zastosowania teoretycznej wiedzy matematycznej w praktyce zwiększa możliwości na rynku pracy.

Rozmowy o studiowaniu matematyki...

Absolwenci o kierunku matematyka

PRZYDATNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW