Kandydaci

Osiedle studenckie

Osiedle Studenckie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach posiada 4 domy studenckie: Dom Studenta nr 1 ul. 3 Maja 49 oraz Domy Studenta nr 2, 4 i 5 przy ul. Żytniej 17/19.

Na studentów czeka ok. 700 miejsc w dwupokojowych segmentach z kuchnią w pełni wyposażoną i łazienką.
Wszystkie pokoje posiadają dostęp do Internetu, domofony. Ponadto w każdym budynku znajduje się pralnia, są pokoje gościnne, a budynek domu studenta nr 4 wyposażony jest w pokoje przystosowane dla osób z niepełnosprawnością oraz windę. Dla potrzeb i wygody studentów recepcje w akademikach czynne są całą dobę.

Atutem Osiedla jest bardzo dobra lokalizacja. DS nr 1 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz dworca PKP, PKS i centrum miasta z licznymi punktami gastronomicznymi, handlowymi i usługowymi oraz kinami. Akademiki przy ul Żytniej sąsiadują z Wydziałami: Nauk Społecznych i Wydziałem Nauk Humanistycznych oraz Biblioteką Uniwersytecką. W niedalekiej odległości znajduje się Hala Sportowa, park miejski z terenami rekreacyjnymi oraz punkty komunikacji miejskiej.
Student chętny do zamieszkania w Osiedlu Studenckim składa lub przesyła do wybranego Domu Studenta wypełniony wniosek o przyznanie miejsca w DS- ie. Dużym udogodnieniem jest możliwość złożenia wniosku o przyznanie miejsca drogą elektroniczną. Aby z niej skorzystać, należy zalogować się do systemu UsosWeb, gdzie w dziale "Dla studentów", znajduje się kreator takiego wniosku. Studenci kwaterowani są w akademikach zgodnie z przydziałem wg wydziałów – co ułatwia komunikację, naukę i integrację.

DLACZEGO WARTO ZAMIESZKAĆ W DOMU STUDENTA?

• świetna lokalizacja – blisko uczelni i centrum miasta
• bezpłatny internet
• wszystkie media w cenie
• wysoki standard pokoi studenckich
• bezpłatny dostęp do pralni, rowerowni
• bezpieczeństwo: dzięki ochronie i systemowi przeciwpożarowemu
• niepowtarzalna atmosfera

Miejsce w domu studenta w pierwszej kolejności może otrzymać student znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Student studiów stacjonarnych może także z tego tytułu otrzymać stypendium socjalne w zwiększonej wysokości z tytułu zakwaterowania w domu studenckim lub innym niż dom studencki obiekcie. W celu otrzymania miejsca w domu studenckim należy złożyć wniosek do kierownika wybranego akademika bezpośrednio po otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia.

Witryna domów studenckich znajduje się pod adresem: www.domystudenckie.uph.edu.pl.

Wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenta

Osiedle studenckie