Kandydaci

Facebook: https://www.facebook.com/INSiBUPH

Instagram: https://www.instagram.com/inob_siedlce/

Opis studiów

Po ukończeniu studiów absolwenci:

• Zdobędą wiedzę na temat teoretycznych oraz prawnych podstaw ochrony środowiska, systemów zarządzania energią, technologii przyjaznych środowisku, monitoringu zanieczyszczeń oraz gospodarki odpadami, logistyki materiałów niebezpiecznych, a także ratownictwa chemicznego.
  • Zdobędą pożądane w każdym podmiocie administracyjnym oraz gospodarczym kwalifikacje audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskowego.
  • Uzyskają kompetencje niezbędne do prowadzenia szerokiego spektrum działań edukacyjnych i promocyjnych z zakresu ochrony środowiska i zarządzania jego zasobami.

Cele kształcenia

1. Zdobycie wiedzy w zakresie teoretycznych i prawnych podstaw ochrony środowiska w Polsce w kontekście wykonywania czynności administracyjnych w podmiotach administracji publicznej i w jednostkach gospodarczych.
  2. Zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu monitoringu zanieczyszczeń, gospodarki odpadami, ratownictwa chemicznego oraz adaptacji terenów zurbanizowanych do zmian klimatu.
  3. Zdobycie umiejętności pozwalających na pełnienie roli edukatora w zakresie ochrony środowiska i gospodarowania jego zasobami.
  4. Zdobycie uprawnień audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskowego.

Plan studiów

1. Technologie przyjazne środowisku i odnawialne źródła energii
  2. Systemy zarządzania energią
  3. Zagrożenia klimatyczne i procesy adaptacyjne
  4. Prognozowanie w zarządzaniu zasobami
  5. Ochrona środowiska w administracji publicznej
  6. Promocja postaw proekologicznych
  7. System zarządzania środowiskowego
  8. Audytor wewnętrzny
  9. Prawne podstawy ochrony środowiska
  10. Zagrożenia i ochrona środowiska na obszarach wiejskich
  11. Edukacja ekologiczna społeczeństwa
  12. Analiza współzależności w badaniach zanieczyszczeń
  13. Gospodarka odpadami
  14. Logistyka materiałów niebezpiecznych
  15. Ocena oddziaływania inwestycji na środowisko i na Obszary Natura 2000
  16. Adaptacje terenów zurbanizowanych do zmian klimatu
  17. Monitoring zanieczyszczeń w środowisku, w tym jakości powietrza
  18. Ratownictwo chemiczne

Wymagane dokumenty:

Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia bądź dyplom ukończenia jednolitych studiów magisterskich.

• wygenerowane z systemu podanie o przyjęcie na studia,
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Kandydat składając dokumenty jest zobowiązany do potwierdzenia swojej tożsamości i okazania dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata na studia podyplomowe (oryginał dokumentu do wglądu).

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w Sekretariacie Instytutu Nauk
o Bezpieczeństwie, ul. Żytnia 39.

Informacje dodatkowe:

Program studiów obejmuje dwa semestry zajęć łącznie 222 godziny realizowane w formie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Po uzyskaniu wymaganych programem studiów zaliczeń oraz zdaniu egzaminu końcowego słuchacze otrzymają ustalone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Organizatorem Podyplomowych Studiów Zarządzania Środowiskowego jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Wydział Nauk Społecznych we współpracy z Wydziałem Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Adres organizatora:

Instytut Nauk o Bezpieczeństwie