Nauka

Rząd szkocki uruchomił nowy program o wartości 3 milionów funtów – Saltire Research Awards, który zakłada współpracę naukową między naukowcami ze Szkocji i Europy.
Projekty i działania mogą być nowe lub istniejące oraz mogą dotyczyć dowolnej dyscypliny, w tym sztuki, nauk społecznych i humanistycznych. Projekty multidyscyplinarne są również kwalifikowalne.
Finansowanie obejmuje projekty, również współpracę online, które mogą prowadzić do wspólnych ofert w ramach programu „Horyzont Europa”, oraz dwukierunkową wymianę naukowców na różnych etapach kariery. Wnioski można składać do 12 lipca br.
Programami zarządza Scottish Funding Council i Royal Society of Edinburgh, a zapytania należy kierować bezpośrednio do tych instytucji:
lub do:
Małgorzata Kiełmińska | Science & Innovation Officer | UK Science & Innovation Network | British Embassy Warsaw
British Embassy Warsaw | ul. Kawalerii 12 | 00-468 Warsaw | Poland | +48 22 3110 249 | ECHO: 8298 2249 | malgorzata.kielminska@fcdo.gov.uk