Nauka

W Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach jedną z najliczniejszych grup studentów zagranicznych są młodzi ludzie z Białorusi.

Obserwując z uwagą bieżące wydarzenia za wschodnią granicą cała nasza społeczność akademicka wyraża solidarność ze społeczeństwem białoruskim.

Studentów uczelni białoruskich, którzy z przyczyn politycznych nie mogą kontynuować studiów w swoim rodzinnym kraju oraz młodych ludzi, którzy dopiero pragną rozpocząć studia wyższe pragniemy zapewnić, że jeśli zdecydujecie się podjąć studia w naszym Uniwersytecie, dołożymy wszelkich starań, abyście mogli bezpiecznie zdobyć wyższe wykształcenie i mądrze kształtować przyszłość Waszego kraju.

Rekrutacja na studia I i II stopnia ciągle trwa. Wszelkie pytania związane z możliwością podjęcia lub kontynuacji studiów skierujcie na adres rekrutacja@uph.edu.pl. Wszystkie wnioski będą rozpatrywane indywidualnie. Ponadto informujemy, że mając na uwadze trudności związane z uzyskaniem Karty Polaka przez obywateli Białorusi pochodzenia polskiego, wychodzimy naprzeciw kandydatom na studia. Szczegóły w zarządzeniu nr 42/2021 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Stanowisko Prezydium KRASP z 23 czerwca 2021 r. w sprawie represji studentów na Białorusi