Uniwersytet

Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej w Lublinie
„Wreszcie możemy spotkać się na żywo i porozmawiać o tym, co dla nas najważniejsze. Cieszę się, że nareszcie jesteście, tak długo na was czekałam” - tymi słowami przywitała zebranych na Ogólnopolskim Forum Kultury  mgr Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka, w Lublinie.

Ponad rok spotkania odbywały się on-line, nareszcie nadeszła pora, aby zobaczyć się twarzą w twarz. W dniach 17 - 18 czerwca 2021 rozpoczęło się Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej w Lublinie, którego członkiem jest Uczelniany Ośrodek Kultury Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. UOK reprezentowali - mgr Jacek Drążkiewicz, Kierownik oraz mgr Tadeusz Goc, główny specjalista ds.kultury.

Na Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej przyjechali reprezentanci akademickich jednostek kultury z całej Polski. „Życzenia, zabawne sytuacje, złote rady czy po prostu kilka słów, na które zabrakło czasu w wirtualnym świecie. Te wypowiedzi budzą wiele pozytywnych emocji, do których chce się wracać” - mówi kierownik UOK – „jesteśmy z różnych środowisk, ale łączy nas jedno: chęć tworzenia kultury studenckiej”.

Projekt FKS (Forum Kultury Studenckiej) to jedyna okazja, by profesjonaliści z branży spotkali się w jednym miejscu, na najważniejszym krajowym evencie tego typu.

„Ponad rok współpracy we wspólnym tworzeniu raportu, który jest silnym głosem przedstawicieli uczelnianych jednostek kultury w kraju, takie spotkanie to kolejny krok w kierunku profesjonalnego rozwoju kultury studenckiej” - mówi prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, Prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

„Cieszę się, że Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach jako jeden z nielicznych i jedyny na Mazowszu należy do tak elitarnego grona na studencko-kulturalnej mapie Polski. Jako Rektor z uwagą przyglądam się kolejnym etapom, zarówno samego projektu FKS, jak i z wielkim optymizmem, planom modernizacji naszego Uczelnianego Ośrodka Kultury, wydarzenia te obejmuję swoim osobistym patronatem – dodaje prof. dr hab. Mirosław Minkina, Rektor UPH. 

Patronat honorowy Forum Kultury Studenckiej objęli:

Rektor Politechniki Śląskiej: prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. dr hab. Dorota Kołodyńska

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnegoprof. dr hab. Urszula Bobryk

Rektor UMCS: prof. dr hab. Radosław Dobrowolski

 

Fotogaleria (Fot. Karol Samborski)