W rozgrywanym cyklicznie (maj–czerwiec) Turnieju o Puchar JM Rektora UP-H w piłce nożnej wzięło udział 16 drużyn: 10 zespołów studenckich (reprezentujących poszczególne kierunki) oraz 6 reprezentacji siedleckich szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznym turnieju zwyciężyli studenci kierunku Edukacja dla Bezpieczeństwa przed AZS UP-H i Politologią.

Eliminacje były rozgrywane w 4 grupach, systemem "każdy z każdym" (2 ´ 10 min). Zwycięzcy grup eliminacyjnych awansowali do strefy pucharowej, a następnie do finału. W finale, który został rozegrany w dniu 1 czerwca 2011 r. padły następujące rozstrzygnięcia: w meczu o III miejsce Politologia pokonała ZSP Nr 5 4:1, zaś w meczu o I miejsce Edukacja dla Bezpieczeństwa wygrała z AZS UP-H 3:0.

Łącznie na turnieju rozegrano 32 spotkania, w których udział wzięło 154 zawodników. Turniej odbywał się na "orliku" przy Szkole Podstawowej Nr 7 oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. Wydatną pomoc przy organizowaniu turnieju okazali absolwenci naszej Uczelni: Grzegorz Tchórzewski z żoną Beatą oraz sędzia piłkarski Mateusz Padysz.

Koordynator turnieju i opiekun sekcji piłki nożnej AZS,

mgr Lech Poduch.