Studenci

Portal Nauka w Polsce Fundacji Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do udziału w 17. edycji konkursu Popularyzator Nauki dla osób, zespołów, mediów oraz instytucji popularyzujących naukę.

Celem konkursu, organizowanego corocznie przez portal Nauka w Polsce Fundacji Polskiej Agencji Prasowej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki jest uhonorowanie osób, zespołów i instytucji, które popularyzują naukę wśród Polaków. Nagrodę uzyskują ci, którzy pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września 2021 r. do godz. 23:59. Oceni je Kapituła, złożona z popularyzatorów nauki, przedstawicieli środowiska naukowego, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz serwisu Nauka w Polsce. Kapitule przewodzi prof. Michał Kleiber.

Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła wybierze laureata Nagrody Głównej. To najbardziej prestiżowe w konkursie wyróżnienie przyznane zostanie osobie, zespołowi albo instytucji, która promuje naukę wyjątkowo twórczo i skutecznie.

Przyznane też będą nagrody w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media.

Więcej szczegółowych informacji oraz zgłoszenia do konkursu na stronie internetowej portalu Nauka w Polsce:
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C88426%2Crusza-konkurs-popularyzator-nauki-2021.html

plakat 17. edycji konkursu Popularyzator Nauki