PIŁKA NOŻNA KOBIET. Na Akademickich Mistrzostwach Mazowsza w Futsalu, rozegranych 8 stycznia 2012 r. w Warszawie, żeńska drużyna Klubu Uczelnianego AZS UPH zajęła 4. miejsce. Ponadto, nasza zawodniczka Marta WOLAŃSKA, zdobywając 13 bramek, została królem strzelców turnieju. A w zasadzie królową…
Drużyna wystąpiła w składzie: Olga Kuryłek (w bramce), Sylwia Lewczuk, Joanna Jankowska, Marta Leszczyńska, Kinga Nazarewicz, Olga Żukowska, Martyna Matejczuk, Karolina Bazarkin i Marta Wolańska.

Turniej był rozgrywany systemem pucharowym z repesażami. Akademiczki w pierwszej rundzie od razu trafiły na jednego z faworytów, AZS Uniwersytetu Warszawskiego, i po zaciętym pojedynku uległy gospodyniom 2:5. W grach repesażowych pokonały AZS Akademii Obrony Narodowej 7:0 i AZS Szkoły Głównej Handlowej 4:0 (udany rewanż za poprzedni rok). W meczu o brązowy medal ponownie trafiły na AZS UW, przegrywając 2:7. Na ostatnie spotkanie nie starczyło sił. Byliśmy jedyną drużyną, która grała aż cztery razy jednego dnia. Widocznie nikt nie przewidział, że po porażce już w I. rundzie (drużyny były rozstawiane) można się dostać do małego finału… W turnieju zwyciężyły studentki AZS AWF Warszawa.

Krótką relację z Turnieju można obejrzeć na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=l89Uu4Pui4c

Fotogaleria