W dniu 13 lutego 2012 r. w Bibliotece Głównej UPH odbyła się gala finałowa I edycji konkursu organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i firmę Zentis Polska sp. z o.o. Uroczystość otworzył JM Rektor UPH prof. dr hab. Antoni Jówko. Głos zabrał również Prezes Zarządu firmy Zentis – Pan Ireneusz Lichota.

Podczas gali finałowej sześcioro finalistów zaprezentowało własne innowacyjne koncepcje na nowe smaki jogurtów owocowych. Przygotowując swoje produkty studenci wykazali się kreatywnością, o czym można było przekonać się jeszcze przed uroczystością zaglądając na stoiska finalistów i kosztując pyszne próbki z nowymi smakami jogurtów. Dzięki filmowi przygotowanemu przez TV Siedlce nt. Zentisu można było zapoznać się ze specyfiką pracy firmy z branży spożywczej. Dodatkową atrakcją był wykład dr. Krzysztofa Gębury nt. zwyczajów żywieniowych starożytnych Rzymian.

Komisja konkursowa (Ireneusz Lichota, Marcin Kulisiewicz, Karol Selinski, Jarosław Nesterowicz, Michał Włodarski i Ewa Nasiłowska) postanowiła przyznać nagrodę główną wartości 5.000 zł Kamili Mikołajczuk - studentce z kierunku Chemia za projekt PomidorMania (połączenie jogurtu z pomidorem i cynamonem). II miejsce i nagrodę w wysokości 3.000 zł zdobyła Katarzyna Pulik - studentka Filologii Angielskiej i Stosunków Międzynarodowych. Projekt Kasi - Czas na Jogotubkę! otrzymał najwięcej głosów publiczności, zdobywając dodatkową nagrodę ufundowaną przez JM Rektora UPH. III miejsce i 1.000 zł otrzymała Martyna Grochowska - z kierunku Turystyka i Rekreacja. W swym projekcie - Smaki polskich sadów Martyna zaproponowała dwa smaki - śliwkę węgierkę z czekoladą i mirabelkę z nutą cynamonu. Sponsor główny – firma Zentis zadbała o to by tego dnia żaden z uczestników konkursu nie wyszedł z pustymi rękoma. I tak finaliści, którzy zajęli miejsca 4-6 otrzymali w nagrodę pocieszenia czeki w wysokości 500 zł. Natomiast dla pozostałych uczestników Zentis ufundował vouchery do kina. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymali firmowe słodycze i gadżety. Dyplomy, upominki, nagrody i czeki uczestnicy i zwycięzcy odebrali z rak Pana Ireneusza Lichoty i Pani prof. dr hab. Tamary Zacharuk – Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju.

Na zakończenie gali przy stoisku firmowym Zentisu wszyscy goście mogli skosztować produktów, do których firma produkuje komponenty.

Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym JM Rektora UPH oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Patronat medialny objęła TV Siedlce. Galę finałową przygotowali i poprowadzili pracownicy Biura Promocji UPH.

Zgodnie z zapowiedzią Prezesa firmy Zentis na kolejną odsłonę konkursu zapraszamy już po wakacjach.

Wszystkim, którzy wspierali nasze działania oraz mediom, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości dziękujemy!


Zapraszamy do obejrzenia filmu o firmie Zentis i galerii zdjęć z gali finałowej.

Zobacz również materiał filmowy TVSiedlce.

Fotogaleria

 

Foto: Piotr Świtalski, Witold Bobryk