12 lutego 2012 Stowarzyszenie tutajteraz, miesięcznik "Kultura Siedlecka", Stowarzyszenie "Rozwiń Się" z Warszawy oraz ETC Klub Fantastyki, Mangi i Anime z Siedlec, Akademia Nauki oraz Biuro Promocji wraz ze studentami kierunku Turystyka i Rekreacja Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego zaprosili graczy w każdym wieku do wspólnej zabawy. Była to niezwykła propozycja na spędzenie wolnego czasu.

Młodsi uczestnicy zagrali między innymi w Digit, Pędzące żółwie, Superfarmer, Skubane kurczaki, Dzieci z carcassone, Monstermanię, Hooop!, Sabotażystów i Dobble. Starsi zmierzyli się , m.in. z K2, Cytadelą, Puerto Rico, Filary ziemi i Dungeoneery. Niespodzianką była możliwość zagrania w KOLONIX - grę logiczną opracowaną przez siedlczanina Artura Chomkę. Twórca osobiście szkolił uczestników i prowadził rozgrywki.

Nasi studenci, podopieczni Pani dr Lucyny Dołowskiej-Żabki, po raz kolejny włączyli się czynnie w przygotowanie animacji, gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Kreatywne zabawy dla rozruszania ciała i umysłu wymyślali i prowadzili: Martyna Kniaź, Magdalena Sikorska, Dominika Błażejczyk, Paulina Krupa, Piotr Rytel, Tomasz Kamiński, Michał Laszuk. Przy planszach gier spotkaliśmy również naszych najmłodszych studentów z Uniwersytetu Dziecięcego przy UPH.

Dzień z grami planszowymi okazał się być wielkim sukcesem. Przez cały dzień w zmaganiach udział wzięło kilkaset osób.

Relację z Gamewood można obejrzeć w TV Siedlce.