[ Reprezentantka KU AZS UP–H Siedlce Monika Flis na mecie biegu (4. miejsce; złoty medal w klasyfikacji USP)]
Na Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Łodzi (30-31 marca, 2012 r.), Monika FLIS, Beata PUSTOŁA, Anna SZYSZKA, Paulina PARADOWSKA i Marta WOLAŃSKA zajęły 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wystartowało prawie 300 zawodniczek. Indywidualnie, nasze reprezentantki plasowały się w czołówce (na dystansie 3 km: M. Flis – 4, B. Pustoła – 10, P. Paradowska – 25; na dystansie 6 km: A. Szyszka – 21). Zwyciężył AZS AWF Kraków. W klasyfikacji Uczelni Społeczno–Przyrodniczych na dystansie 3 km M. Flis zdobyła medal złoty, a B. Pustoła – brązowy. Drużynowo w klasyfikacji USP przypadł nam medal srebrny.

Naszym studentom, którzy wystartowali tylko w trzyosobowym składzie (Łukasz Mianowicz, Marcin Matuszewski, Rafał Dzbański; a klasyfikowanych było po pięciu zawodników), trudno było marzyć o miejscu w czołówce. Zajęli 51. lokatę (11. w klasyfikacji Uczelni Społeczno–Przyrodniczych). Wystartowało prawie 350 zawodników.