W czwartek, 10 maja 2012 gmach Biblioteki Głównej UPH zapełnił się studentami i absolwentami, którzy tłumnie przybyli na spotkania z pracodawcami w trakcie II Uniwersyteckiej Giełdy Pracy organizowanej przez Biuro Karier naszej uczelni.

Giełdę uroczyście otworzyli: Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju UPH, prof. nzw. dr hab. Tamara Zacharuk, Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Pan Jarosław Głowacki, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Siedlcach Pan Piotr Karaś oraz Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach Pani Violetta Jakimiuk.

II Uniwersytecka Giełda Pracy była doskonałą szansą nie tylko na wyszukanie ofert pracy praktyk czy stażów, ale także na zweryfikowanie swoich umiejętności w stosunku do oczekiwań pracodawców, opracowanie CV i zebranie porad dotyczących przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, przy stoiskach WUP i PUP w Siedlcach. Wielu wystawców było bardzo pozytywnie zaskoczonych niezwykłą frekwencją i olbrzymim zainteresowaniem ze strony studentów. Naszą Giełdę odwiedziło ok. 1.500 studentów!

Patronat honorowy nad II Uniwersytecką Giełdę Pracy objęli Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski oraz JM Rektor UPH, prof. dr hab. Antoni Jówko. Wydarzeniu patronują i merytorycznie wspierają je Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, filia w Siedlcach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach.

Patronami medialnymi byli TV Siedlce, Radio Eska Siedlce, Tygodnik Siedlecki.

Na przybyłych studentów czekało 19 wystawców z różnych branż. Do pracy, na staże czy praktyki zapraszali:

Relację z wydarzenia można również obejrzeć w materiale filmowym TV Siedlce.

Fotogaleria

 

Foto: Michał Moryl