30 maja 2012r na placu przed Biblioteką Główną UPH w Siedlcach odbył się XIII Dzień Integracji na którym gościliśmy między innymi: Fundację Vis Maior, Fundację Aktywnej Rehabilitacji, Stowarzyszenie „Prometeusz” Siedlce – zapalmy promyk nadziei, Integracyjną Sekcję Łuczniczą „Herakles”, szkoły, przedszkola oraz placówki integracyjne z Siedlec i okolic. Zaproszonych gości oraz uczestników spotkania przywitała Pani prof. nzw. dr hab. Tamara Zacharuk Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju oraz Pani Beata Gulati Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Dyrektor Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Podczas imprezy odbył się przegląd działalności artystycznej, kulturalnej i sportowej studentów naszej uczelni oraz zaproszonych placówek integracyjnych miasta Siedlce i okolic, pokaz pracy psów przewodników osób niewidomych, mini zawody sportowe: wyścig z przeszkodami na wózkach, pokaz pokonywania przeszkód na wózkach, zawody łucznicze o tytuł „Mistrza Cięciwy“, turniej unihokeja i bocci, kalambury, teleturniej Familiada, pokaz mody, warsztaty gry na bębnach. W konkursie plastycznym pt. „Integracja – a co to jest?“ wzięło udział 13 zespołów z placówek integracyjnych. Jury w składzie: Pani Halina Cholewka, Pani Beata Gulati oraz Pan Mirosław Greluk wyróżniło wszystkich uczestników konkursu za piękne, pomysłowe prace.