wystawa oranienburgu000 0Dom Pracy Twórczej „Reymontówka w Chlewiskach, jest organizatorem wystawy malarstwa, promującego twórczość polskich artystów współpracujących z ośrodkiem kultury powiatu siedleckiego. Wystawa jest prezentowana w zaprzyjaźnionym z powiatem siedleckim powiecie Oberhavel w Niemczech.          
  
      „Aby uczcić rocznicę 15 -lecia partnerstwa polscy artyści prezentują swoje wrażenia z Mazowsza tu - w Galerii Powiatu Oberhavel. Cieszę się, że dzieła znanych polskich artystów - w tym profesorów ASP w Gdańsku Kiejstuta Bereźnickiego i Uniwersytetu w Siedlcach Tomasza Nowaka – są przedstawiane w Oberhavel” powiedział podczas wernisażu starosta Powiatu Oberhavel Ludger Weskamp do przybyłych gości.
      Starosta Siedlecki dr Dariusz Stopa i Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, przywitali zgomadzonych na otwarciu wystawy w imieniu reprezentujących artystów - Tomasza Nowaka i Andrzeja Sołtysiuka oraz Dyrektora Domu Pracy Twórczj “Reymontówka” w Chlewiskach, Marka Błaszczyka.
      Profesor Tomasz Nowak, jako kurator wystawy zaprezentował autorów, odpowiadając na pytania dotyczące eksponowanych prac: Kiejstuta Bereźnickiego, Haliny Budziszewskiej, Kazimierza Furgi, Mikołaja Maleszy, Izy Staręgi,  Antoniego Wróblewskiego i Mirosława Zdrodowskiego.

Uroczysty wernisaż odbył się w Oranienburgu w dniu 14 lipca b.r.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia 2017r.