konkurs literacki 1
8 grudnia 2019 roku w Domu Pracy Twórczej Reymontówka odbył się finał XLII Konkursu Literackiego Limesu. Werdykt jury odczytał Krzysztof Tomaszewski. Następnie laureatom wręczono nagrody rzeczowe, które ufundował Prezydent Miasta Siedlce, a obecni na spotkaniu laureaci odczytali swoje utwory. W drugiej części wystąpił Teatr Studencki Chwila, który zaprezentował premierowy spektakl „Niedokończone życie wierszy w reżyserii Sylwii Flis.

Ze swoim mini recitalem wystąpił również znany bard Ireneusz Kozłowski. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała również kilku ballad Okudżawy i Wysockiego w wykonaniu Tadeusza Goca, a na koniec Dom Pracy Reymontówka przygotował degustację swoich tradycyjnych potraw.