konfrontacja teoria praktyka 01
Studenci II SWR I stopnia studiów niestacjonarnych
i przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów Kreatywnych pod opieką dr Agnieszki Roguskiej w dniu 09 czerwca 2018 r. byli z wizytą w MOW w Gostchorzy. Jest to placówka resocjalizacyjna dla chłopców w wieku 13 – 18 lat, zajmująca się wychowaniem i wspieraniem rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Tym samym kontynuujemy realizację aktywności pt. „Konfrontacja teorii z praktyką”. Studenci zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania placówki, obejrzeli zaplecze i możliwości rozpoznawania oraz rozwijania własnych zainteresowań tamtejszych podopiecznych. Prężnie działają tam różne sekcje zainteresowań: pływacka, jazdy konnej, tenisa stołowego, kajakarska, piłki nożnej, turystyki rowerowej, strzelectwa sportowego, kulinarna, informatyczna, filmowa, artystyczna. Podopieczni mają do dyspozycji: siłownię wewnątrz budynków i na zewnątrz, ściankę wspinaczkową, jurtę, w której nawet w zimowe dni można prowadzić zajęcia oraz różnego rodzaju spotkania. Studenci rozmawiali z wychowankami, wymieniali się swoimi spostrzeżeniami oraz refleksjami odnośnie motywacji do podejmowania wyzwań, przeszkód życiowych i poszukiwania swojego miejsca w życiu. Mieliśmy okazję przekonać się, że to placówka otwarta na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.