Studenci

tytulowa18 listopada 2017 r. w Uniwersytecie Dziecięcym odbyły się zajęcia warsztatowe pt. "Pamięć na 6-kę, czyli jak szybko i skutecznie uczyć się wykorzystując mnemotechniki". Zajęcia poprowadziła Pani mgr Joanna Madej-Borychowska ze Studium Języków Obcych.

Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie istnieją rodzaje pamięci oraz jakie czynniki sprzyjają zapamiętywaniu. Ponadto mali uczestnicy warsztatów mieli możliwość wykonać samodzielnie różne ćwiczenia rozwijające i stymulujące pamięć wzrokową oraz słuchową, które pozwalają jednocześnie rozpoznać preferowany sposób zapamiętywania danej osoby. W drugiej części warsztatów mali studenci uczyli się, jak zapamiętywać informacje za pomocą wybranych technik pamięciowych – mnemotechnik, takich jak znaczące pierwsze litery, akronimy znaczące, metoda łańcuchowa, oraz technika słów zastępczych, która ułatwia zapamiętywanie wyrazów w językach obcych. Dodatkowo, dzieci dowiedziały się jak zapamiętać znaczenie wyrazów w językach obcych stosując metodę literoobrazów oraz tworzyły własne literoobrazy (w oparciu o podane przykłady) dla wybranych wyrazów w języku angielskim (J. Madej-Borychowska).

Minionej soboty, przy organizacji zajęć pomagali nam nasi studenci: Anna Wyszomierska (zarządzanie), Dorota Poloczek i Cezary Pietrachowicz (pedagogika). Dziękujemy!

Kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym odbędzie się 16 grudnia. Zajęcia pt. "Dary, podarki, prezenty czyli jak sprawić komuś przyjemność" dla dzieci i rodziców poprowadzi dr Katarzyna Marciniak-Paprocka (Instytut Edukacji).

Fotogaleria:

Foto. Dorota Poloczek i Cezary Pietrachowicz