erasmus spring 01
Rozpoczął się semestr letni 2017/2018 dla studentów zagranicznych Erasmus+. Dwanaścioro nowych i dwoje z poprzedniego semestru studentów z wymiany pochodzących głównie z Turcji, a też z Hiszpanii, Łotwy i Włoch gościmy tym razem na wszystkich wydziałach.

Pierwsze dwa tygodnie spędzą na poznawaniu polskiej kultury i języka. Biuro Erasmus+ we współpracy z wieloletnimi organizatorami szkół letnich dr hab. Beatą Dejneką i mgr Tadeuszem Gocem zorganizowało szereg działań, mających na celu zapoznanie młodzieży z naszą uczelnią i miastem. Integrację rozpoczęła impreza inauguracyjna prowadzona przez mgr Katarzynę Sobolewską, która przedstawiła studentom Erasmus+ team czyli personel biura i koordynatorów wydziałowych oraz studentów opiekunów z UPH, którzy pomogą zaaklimatyzować się zagranicznym gościom i odnaleźć w naszych realiach. Zachęciła gości do opowiedzenia paru zdań o sobie. Atmosferę rozluźnił występ z polskimi piosenkami mgr. Tadeusza Goca. Po oficjalnej części wszyscy mogli skosztować typowo polskich potraw, przygotowanych przez restaurację „Zaścianek Polski” gdzie przy dobrym jedzeniu i gorących napojach integracja trwała jeszcze długo.

Kolejny dzień upłynął studentom na wycieczce po Siedlcach gdzie udało się zwiedzić siedleckie zabytki, Kościół Stary, ratusz i muzeum, które się w nim znajduje, przedsiębiorstwo STADLER i inne ciekawe i użyteczne miejsca w naszym mieście. Równolegle młodzież uczestniczy w lektoracie języka polskiego gdzie w trakcie zajęć mogli spróbować sił w lokalnym radiu. Atrakcji więc nie brakło, a w planach są kolejne z których relacje będziemy zdawać na bieżąco.

Fotogaleria