Spotkanie z przedstawicielami Policji w Siedlcach
Władze uczelni dbają nie tylko o wysoki poziom kształcenia, ale także o bezpieczeństwo studentów. W ramach działań dotyczących „Bezpieczeństwa studentów” JM Rektor  prof. dr hab. Antoni Jówko, Prorektor ds. Dydaktyki i Wychowania dr Ryszard  Droba oraz V-ce Przewodniczący Rady Miasta dr Adam Bobryk gościli w dniu 18 listopada 2008 r. w Sali Senatu Pałacu Ogińskich przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach: Komendanta dr Marka Fałdowskiego – Naczelnika Wydziału Prewencji, Janusza Czapskiego - Naczelnika Ruchu Drogowego Krzysztofa Skupa oraz Kierowników Dzielnicowych z ulic Orlicz-Dreszera i Żytniej.

W spotkaniu udział wzięli studenci Akademii Podlaskiej z przewodniczącą Parlamentu Studenckiego. W trakcie spotkania studenci poruszyli problem bezpieczeństwa w szczególności w rejonie Osiedla Akademickiego i ulicy Żytniej.

Przedstawiciele policji omówili w sposób profesjonalny zasady postępowania by zminimalizować zagrożenie w obrębie tych obiektów.

Wszyscy uczestniczy zgodzili się, że tego typu spotkania powinny odbywać się regularnie.
Koordynatorem spotkania był mgr Andrzej Chruściel – specjalista z Biura Rektora.