Studenci

26 stycznia 2023 roku studenci kierunków gospodarka przestrzenna i agroleśnictwo, realizowanych w Instytucie Rolnictwa i Ogrodnictwa na Wydziale Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki w Warszawie. Dzięki uprzejmości zastępcy Dyrektora Instytutu Pana dr inż. architekta Tomasza Sławińskiego i Kierownika Działu Edukacji Pani mgr Katarzyny Domagalskiej studenci zapoznali się z działalnością statutową Instytutu (wystawy, konferencje, projekty edukacyjne, panele dyskusyjne, oferta wydawnicza) oraz historią i walorami architektoniczno-urbanistycznymi skarpy warszawskiej zachodniego wysokiego brzegu Wisły. Jest to miejsce szczególnie ważne dla historii i dnia dzisiejszego Warszawy. Miało ono duży wpływ na lokalizację ważnych obiektów i kierunki rozbudowy miasta, stanowi zrąb systemu przyrodniczego Warszawy, łączy układy urbanistyczne i obiekty architektury historycznej i współczesnej. Studenci w praktyce mogli poznać wyzwania urbanistyczne w dużych miastach i czynniki kształtowania ładu przestrzennego. W wyjeździe uczestniczyli: dr hab. inż. Jacek Sosnowski – Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, dr hab. inż. Krzysztof Pakuła –Dyrektor Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa oraz dr Tomasz Kacprzak.