Studenci

W piątek 3 października 2008 roku odbyła się VI już Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Instytucie Filologii Polskiej. Była to wyjątkowa chwila spotkania wszystkich pracowników naukowych Instytutu, także jego studentów, doniosła zwłaszcza dla młodych ludzi podejmujących studia na I roku. Prof. dr hab. Antoni Czyż, Dyrektor Instytutu, powiedział o historii siedleckiej polonistyki akademickiej, jej dorobku naukowym i wydawniczym, programie studiów w systemie bolońskim, także o spodziewanej akredytacji.

Ciepłe słowa do zebranych pracowników naukowych i studentów skierował Prodziekan Wydziału Humanistycznego, ks. prof. dr hab. Edward Jarmoch, życząc wielu sukcesów i zwracając uwagę, że studia to dla młodego  człowieka szczególny czas twórczej aktywności. Z kolei Kierownik Uczelnianego Ośrodka Kultury, mgr Tadeusz Goc, zachęcił studentów I roku do aktywności i udziału w bogatym życiu kulturalnym Akademii.
Dr Alina Maciejewska, Kierownik Ośrodka Logopedycznego IFP AP, przedstawiła wykład inauguracyjny Między zaburzeniami a zakłóceniami komunikacji językowej. (Perspektywa logopedyczna) - bardzo interesująco wprowadzając studentów w klimat akademickiej pracy intelektualnej.