Studenci

warsztaty stres 01
Studenckie Koło Naukowe Pedagogów Kreatywnych pod opieką dr Agnieszki Roguskiej zorganizowało nieodpłatne warsztaty na temat: "STRES ATAKUJE! CZYLI NA CO NARAŻONE JEST WYJĄTKOWE RODZICIELSTWO" w ramach projektu: „Wyjątkowe dzieci…" współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Miejsce i czas spotkania: budynek Wydziału Humanistycznego przy ul. Żytniej 39 w dniu 18.11.2017 r. (sobota) od godz. 16.00 w sali 1.5.


Zajęcia prowadzone były przez terapeutów Fundacji "Żółty Latawiec”, mamę Olka, przedstawiciela klubu rodzica „Wyjątkowi Rodzice”, psychologa Roksanę Pałucką (współprowadząca), gości specjalnych Marka Czarneckiego wraz z dorosłym synem Karolem ze zdiagnozowanym Zespołem Aspergera, który ukończył studia. Szkolenie dotyczyło m.in. postrzegania przez społeczeństwo rodziców z zaburzeniami rozwojowymi; reakcji rodziców dzieci cierpiących na zaburzenia rozwojowe; stresu i radzenie sobie z nim - model transakcyjny; wyboru strategii i rozwiązań zarządzania stresem. Warsztaty skierowane były do wszystkich studentów, rodziców, opiekunów i pracowników różnorodnych placówek zainteresowanych powyższą problematyką, szczególnie z kierunku pedagogika i działających w naszej Uczelni członków Kół Naukowych. Uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia.

Jako Koło Naukowe Pedagogów Kreatywnych kontynuujemy realizację idei pt. „Konfrontacja teorii z praktyką”. Uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić i ocenić swoją teoretyczną wiedzę w zderzeniu z realną rzeczywistością rodziców oraz dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera.

Fotogaleria