warsztaty rolnictwo 01
W listopadzie 2019 roku w Instytucie Rolnictwa i Ogrodnictwa  UPH w Siedlcach odbył się cykl warsztatów edukacyjnych dla tegorocznych maturzystów szkół branżowych. W zajęciach uczestniczyło 87 uczniów techników działających przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim i Zespole Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie.

Realizowana tematyka zajęć:

• projektowanie terenu i obiektów gospodarskich: prowadzący dr inż. Bartosz Zegardło,
  • prognozowanie i pomiar elementów pogody: prowadzący dr hab. Elżbieta Radzka, prof. uczelni,
  • biologiczna ochrona roślin przed szkodnikami: prowadzący dr inż. Anna Majchrowska-Safaryan,
  • uprawa muraw trawnikowych: prowadzący dr hab. Jacek Sosnowski, prof. uczelni,
  • rola próchnicy glebowej w środowisku: prowadzący dr hab. Marcin Becher, prof. uczelni.

Ponadto uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem i zakresem wykonywanych analiz w Wydziałowym Laboratorium Badań Strukturalnych i Analiz Przyrodniczych – prowadzący mgr Mateusz Borkowski.