tytulowe
W dniach 14-24.09.2017 r. grupa 6 studentów z Wydziału Przyrodniczego tj. Dominika Parol, Oliwia Nowak, Mateusz Janczuk, Szymon Frankiewicz, Mateusz Mazurek, Marcin Zawadzki wraz z opiekunem dr hab. Krzysztofem Pakułą prof. UPH, uczestniczyli w wyjeździe do Delaware Valley University w Doylestown w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd odbył się w ramach Programu Wymiany Studenckiej Piszek/Evans/Diamond. Uczestnicy wymiany zapoznali się z systemem studiowania w Stanach Zjednoczonych poprzez poznanie struktury Uczelni goszczącej i zwiedzenie jej kampusu. Ponadto studenci wraz z opiekunem poznali gospodarkę żywnościową odwiedzanego kraju, mieli możliwość obejrzeć liczne gospodarstwa o różnym profilu działalności oraz zwiedzili istotne historycznie miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Wyjazdy studentów UPH odbywają się rokrocznie i są wynikiem aktywnej współpracy z Delaware Valley University, z którego również każdego roku do Siedlec przyjeżdżają studenci kierunków rolniczych.