tytulowe

Wraz z końcem semestru zimowego dzielimy się z Państwem kolejną „porcją” naszej sztuki. Wystawa rysunku- studentów II i III roku edukacji artystycznej jest swoistym podsumowaniem naszej pracy na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Studenci II roku w tym czasie skupili się na pracy z modelem, mierząc się tym samym z problemami jakie stawiało przed nimi ludzkie ciało, czyli poszukiwanie odpowiednich proporcji, nadawanie tożsamości anatomicznej postaciom poprzez umieszczenie ich w przestrzeni oraz relatywne określanie, budującego je światłocienia.

Studenci III roku w martwej naturze bądź postaci mieli za zadanie uchwycić ruch, stworzyć własne interpretacje rzeczywistości oraz  znajdujących się w niej przedmiotów, obiektów. Kompozycje zrealizowane „w ruchu”- ćwiczyły nasz zmysł obserwacji i artystycznej wrażliwości, pozwalając odkryć, w prawie abstrakcyjny sposób, obiekty w różnym położeniu, powiązane ze sobą „siecią” ruchu.  Pozostałe ćwiczenia skupiały się wokół indywidualnego podejścia do otaczającej nas przestrzeni - przedmioty były ukazywane w „kosmicznej” perspektywie, niczym statki z Gwiezdnych Wojen, różne wycinki rzeczywistości przedstawione były we wspólnych relacjach ze sobą nawzajem, tworząc niespotykane kompozycje oraz wybrane przez nas obiekty zyskiwały nowe oblicza poprzez ukazywanie ich w różnych rysunkowych wariantach.

Miniony semestr owocuje w prace różnorodne - każdy z nas prezentuje indywidualne podejście do realizacji poszczególnych zadań. Tym samym po raz kolejny przedstawiamy Wam siebie. Nasze rysunki są odzwierciedleniem nas samych - pełnych różnych pomysłów, wrażliwości oraz widzenia otaczającego nas świata.

studentka trzeciego roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych
                                                                                                                                                                 Anna Wrzosek

Prace powstały w Pracowni rysunku pod kierunkiem dr hab. Mikołaja Bielugi, prof. UPH
.

Wybór prac i aranżacja wystawy Mikołaj Bieluga.