21 i 22 marca 2023 r. odbyły się Dni Otwarte w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Uniwersytet szeroko otworzył drzwi wszystkich wydziałów i  jednostek organizacyjnych m.in. Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Ośrodka Jeździeckiego. Na proponowane wydarzenia zarejestrowało się blisko 2000 osób.

Uczniowie szkół średnich z Siedlec i regionu zapoznali się z ofertą edukacyjną, potencjałem uczelni, jak również zasadami rekrutacji na rok akademicki 2023/2024. Młodzież zainteresowana podjęciem studiów, mogła wcielić się w rolę studentów i wziąć udział w wykładach, warsztatach oraz seminariach. Była to świetna okazja do rozmów ze starszymi kolegami, którzy już studiują na wybranych kierunkach, nauczycielami akademickimi, a także możliwość  odwiedzenia specjalistycznych pracowni i laboratoriów. Swoje propozycje przedstawiły również organizacje studenckie i koła naukowe.