28 marca 2023 r. w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odbył się Dzień Internacjonalizacji. Na zaproszenie JM Rektora Uniwersytetu, prof. Mirosława Minkiny gościliśmy przedstawicieli Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) – instytucji odpowiedzialnej za wspieranie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

Podczas spotkania, Dyrektorka Biura Programów dla Instytucji NAWA Pani Katarzyna Aleksy przedstawiła ofertę programową oraz możliwości partycypacji w projektach NAWA przez studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu. W trakcie spotkania Kierownicy projektów finansowanych ze środków NAWA opowiedzieli o doświadczeniach i szansach wynikających z ich realizacji na UPH. Pani dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. uczelni przedstawiła historię współpracy z NAWA w ramach programu Promocja Języka Polskiego, Kursów przygotowujących do podjęcia studiów w Polsce oraz Kursów Letnich NAWA. Dr Radosław Korneć - kierownik projektu „Zarządzanie marką na rynku międzynarodowym – doświadczenia polskie” zaprezentował przebieg realizacji programu Spinaker. Natomiast historię sukcesu dwóch edycji programu Welcome to Poland przedstawiła dr Ola Bareja-Wawryszuk. W dalszej kolejności spotkania przedstawiciele Centrum Symulacji Medycznej  UPH, dr hab. Piotr Leszczyński, profesor uczelni oraz dr Arkadiusz Wejnarski przeprowadzili warsztat dot. roli świadka zdarzenia w nagłym zatrzymaniu krążenia.  Dzień Internacjonalizacji był wyjątkową okazją dla uczestników do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń oraz zdobycia wiedzy na temat różnorodnych aspektów internacjonalizacji.

Link do relacji w TV Wschód: www.tv-wschod.pl

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Welcome to  Poland 2021 Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.